52:46
(15:6, 10:13, 14:10, 13:17)
TJ Třebíč C TJ Znojmo
Komentář k zápasu:

Znojmu sice patří poslední místo tabulky, avšak sobotní zápas proti Velkému Meziříčí dokázalo vyhrát. Před začátkem zápasu bylo vidět, že znojemští hosté mají výškovou i početní převahu, kterou začali okamžitě využívat.

Prvních pět minut zápasu se pro třebíčské nevyvíjelo dobře, kdy jediná možnost, jak skórovat byla z čáry trestného hodu a Znojmo se rychle ujalo vedení. Domácí tým se pak ale chytl přesnou střelbou ze střední vzdálenosti a vedení si vzal před koncem čtvrtiny na svou stranu.

Druhá čtvrtina patřila spíše znojemskému týmu, který se opět snažil využít sílu svých podkošových hráčů, ale zejména David Novák na to našel výbornou odpověď v podobě blokovaní každé druhé střely či nájezdu, a tak se třebíčský tým mohl o poločase těšit z šesti bodového vedení.

Ve třetí čtvrtině domácí tým vynikal skvělou obranou a dobrou týmovou hrou, kdy se hráči dostávali ke zcela volným střelám, ty však nebyly úspěšné, a tak jedinou trojku v zápase zaznamenal mladý Hospůdka. Třebíčští se tedy spoléhali na podkošové hráče a František Šeda jejich důvěru nezklamal, konec třetí čtvrtiny znamenal již vedení o deset bodů.

Do poslední čtvrtiny posadilo Znojmo téměř všechny svoje křídelní hráče a do hry šli v podstatě jen podkošový hráči, to vytvořilo na malý třebíčský tým nátlak a už to vypadalo, že se hosté ujmou vedení, ale naději na znojemskou výhru sfoukl již zmiňovaný Štěpán Hospůdka, který nekompromisně střílel jednu úspěšnou střelu za druhou.

I přesto byl závěrečný klakson pro Třebíč úlevou, neboť se jen tak tak ubránili vyvinutému tlaku v poslední čtvrtině, ale vítězství domácího týmu bylo zasloužené. Bodově tým táhl již tradičně František Šeda, kterému sekundoval Štěpán Hospůdka, který zahrál jeden ze svých nejlepších zápasů.

Další zápasy čeká třebíčské céčko až 8. a 9. ledna ve dvojičce proti Velkému Meziříčí.

Statistiky:
Jméno Body Trojky Trestné hody Fauly
CELKEM 52 1 21/15 ( 71%) 9
Bayarmagnai Bilguun 0      
Bříza David 0      
Hospůdka Štěpán 13 1   2
Kincl Martin 0     1
Nováček Ondřej 2      
Novák David 7   2/1 ( 50%) 1
Obršlík Vilém 6   4/2 ( 50%) 2
Skála Aleš 5   6/5 ( 83%)  
Šeda František 19   9/7 ( 78%) 3

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy