52:81
(19:23, 8:6, 15:21, 10:31)
BK Velké Meziříčí TJ Třebíč B

Také nedělní odvetu začali lépe hráči Velkého Meziříčí a v první minutě odskočili do vedení 4:0. Třebíči se ale podařilo opět nástup domácích zachytit a ještě během úvodní části skóre otočit (19:23). Trápení v útoku na obou stranách hřiště přinesla druhá čtvrtina, kterou domácí vyhráli v poměru 8:6 a zápas tak byl v poločase stále otevřený (27:29).

Ani v úvodu druhé poloviny se obraz hry nezměnil a přetahovaná o každý bod pokračovala. Třebíči se nedařilo v útoku, po dvou slepených trojkových pokusech domácího Pavla Dokulila se domácí dostali do těsného vedení 35:33 a Velké Meziříčí mělo v tu chvíli zápas ve svých rukou. Po oddechovém čase ale zaznamenali dvě úspěšné trojky také Honza Janík a Radek Svoboda a tím dali hostům vedení 42:50.

Závěrečné dějství slibovalo dramatickou koncovku, čtvrtá čtvrtina byla ale vzhledem k průběhu zápasu nečekaně jasně v režii třebíčského týmu. Během prvních tří minut táhl bodově hosty Jarda Svoboda, když zaznamenal 8 bodů svého týmu v řadě (šestky 6/6). Když pak vzápětí přidal trojku Honza Janík a koš s faulem Aleš Skála, hrající svůj nejlepší zápas sezony, odpor domácích byl definitivně zlomen. Na vedení Třebíče (49:63) už nedokázali domácí najít sílu odpovědět a v následujících momentech navíc protrhli smůlu třebíčští střelci, kteří čtyřmi trojkami za tři minuty proměnili vyrovnaný zápas ve výsledkový debakl (52:81).

Třebíčský tým trefil celkem 11 trojek, z toho 5 v poslední čtvrtině a konečný výsledek tak úplně neodpovídá průběhu celého zápasu. Střelecky táhlo celý víkend tým Třebíče trio Svoboda (28+20 bodů), Janík (19+22), Balko (19+15), svůj bodový průměr si výrazně zvýšil miláček třebíčského publika Aleš Skála (2+7) a svou první trojkou v sezoně zakončil rok 2019 třebíčský veterán Mifin.