69:72
(17:23, 19:17, 12:12, 21:20)
Tesla Brno TJ Třebíč

Další těžký zápas se dal očekávat v neděli v Brně, kde třebíčské hostila Tesla. Zápas kvůli problémům s časomírou začal později. Problémy přetrvávaly a tak byl celý zápas hodně rozkouskovaný. Úvod utkání tentokrát nezastihl Třebíč v nejlepší formě a první čtvrtinu končila ve ztrátě šesti bodů (23:17). Ve druhé čtvrtině hosté zlepšili svůj výkon a dokázali otočit skóre ve svůj prospěch (36:40).

Ve třetí čtvrtině byl zápas nadále vyrovnaný a rozdíl ve skóre zůstal stejný (48:52). Opět se tak dala očekávat vyrovnaná koncovka a na rozdíl od sobotního zápasu skutečně přišla. 29 sekund před koncem brněnští srovnali stav utkání na 69:69. Hosté reagovali oddechovým časem a svůj poslední útok chtěli sehrát tak, aby využili co nejvíce času. To se jim povedlo. V rohu hřiště navíc zůstal osamocený David Špaček, který nabídnutou šanci využil a svoji první úspěšnou trefu v zápase si nechal na ten pravý moment. Domácí Tesla už se k odpovědi nedostala a třebíčští tak získali další cennou výhru z venkovního zápasu.

Pozitivem víkendových zápasů je, že i přes nepříliš povedené výkony dokázalo třebíčské áčko v obou utkáních vybojovat vítězství. V příštím kole se třebíčští představí opět doma. Soupeři jim budou týmy Uherského Brodu a Hodonína.