První domácí zápasy a konečně první vítězství

Po dlouhé době se třebíčští basketbalisté dočkali utkání na domácí palubovce a konečně dokázali vydolovat první vítězství v nové sezóně. V sobotu přijel velmi silný soupeř s ambicemi vyhrát soutěž. S Husovicemi třebíčští sehráli vyrovnané utkání a jistě všechny mrzí, že se zápas nedovedl do vítězného konce. V neděli Třebíč potvrdila vzrůstající výkonnost a proti rezervě Husovic i přes pár drobných výpadků vybojovala první letošní vítězství.

TJ Třebíč - BCS Husovice 72:84 statistika a komentář

Body a sestava: Šárka 12, Špaček 10, Čermák 9, Janík 9, Černý D. 8, Diviš 6, Janků 6, Svoboda Jar. 6, Vrtal 4, Černý R. 2, Babák, Vérosta.

Sobotní večer přijeli do Třebíče hráči Husovic. Třebíč si tentokrát dala pozor na vstup do utkání a od prvních vteřin diktovala tempo hry. V páté minutě to bylo 11:4, ale lehce zaskočení hostující hráči se osmělili a svou zkušenou hrou se dotáhli na rozdíl dvou bodů. Ve druhé čtvrtině tahali domácí za kratší konec a o poločasové přestávce byla Třebíč -4 body. Třetí čtvrtina bylo to nejlepší, co v letošní sezóně třebíčští předvedli. Precizní obrana, trpělivost v útoku, zvládnuté rychlé protiútoky a vedení Třebíče po třetím kvartálu o 6 bodů. Bohužel domácí v poslední čtvrtce nedokázali vydržet nastolené tempo a zkušení hosté ukázali, proč jsou v téhle soutěži tak dominující. Škoda měli jsme je na lopatě…

TJ Třebíč - BCS Husovice B 67:53 statistika a komentář

Body a sestava: Svoboda Jar. 16, Špaček 16, Vérosta 7, Čermák 6, Černý D. 6, Janík 6, Babák 3, Černý R. 3, Vrtal 3, Janků 1, Diviš.

V neděli už domácí potřebovali vyhrát. Do zápasu vstoupili stejně dobře jako v sobotu a po vítězné první čtvrtině nepolevili ani ve druhé a bylo z toho poločasové vedení 41:23. Jenže hosté se nevzdali, třebíčští polevili a první větší problém byl na světě. Naštěstí soupeř se dostal „jen“ na dostřel 8 bodů, pak třebíčský tým začal pracovat tak, jak má a v průběhu 4. čtvrtiny to bylo opět +20. Poslední tři minuty už se domácí hráči předháněli v tom, kdo předvede na hřišti větší blbost a soupeř pár body ještě kosmeticky upravil skóre.