Tříbodový víkend

Třetí hrací víkend cestovali hráči TJ Třebíč po 4 domácích zápasech poprvé ven za svými soupeři.

TJ Sokol BC Boskovice - TJ Třebíč 71:63 (27:17, 17:19, 13:15, 14:12) statistika

Sobotní utkání s dosud neporaženými Boskovicemi mělo být soubojem o druhou příčku v tabulce, hostům ale vinou zranění chyběli Cejpek a Šárka, a tak k zápasu nastoupilo pouze 9 hráčů. Jak se ukázalo později, pomalý začátek a manko 10 bodů po 1. čtvrtině se stalo třebíčským osudným. Hosté začali ospale, bez pohybu a bez doskoku, a to se proti tvrdě hrajícím domácím rychle projevilo narůstající ztrátou. Přestože se hráči Třebíče drželi celý zápas na dostřel, tak pokaždé, když se začali nadechovat k náporu, jejich snahu zarazily chyby v obraně a jednoduché koše soupeře, neproměňované trestné hody, nebo zvláštní výroky rozhodčích, kteří však nutno říci nezvládali utkání na obě strany stejně. Hráči TJ se tak museli smířit s již druhou porážkou v této sezoně. Útěchou jim může být, že obě přišly od mužstev ze špičky tabulky, tj. od mužstev, která zatím nenašla přemožitele.

TJ Slovan Černá Pole Brno - TJ Třebíč 55:67 (18:18, 12:10, 6:16, 19:23) statistika

Nedělní utkání proti neznámému soupeři z Brna začalo o poznání lépe. Skóre se celý první poločas přelévalo z jedné strany na druhou a žádný z týmů si nevytvořil výraznější náskok. Tempo hry bylo "rozvážné" a tvrdost, jak už si v této soutěži začínáme pomalu zvykat, chvílemi nepřiměřená, z čehož plynul poměrně velký počet faulů. To nám ale výjimečně nevadilo, protože jsme narazili na soupeře, který měl úspěšnost trestných hodů ještě nižší než my... Rozhodující pro vývoj utkání se stala 3. čtvrtina, kdy jsme domácím povolili pouhých 6 bodů a v sestavě složené převážně z hráčů z lavičky jsme si vytvořili rozhodující náskok. Ten se podařilo udržet, a dokonce navýšit i přes to, že domácí trefili v polovině 4.čtvrtiny v rychlém sledu 2 trojky. Následovala však diskvalifikační chyba autora těchto úspěšných pokusů, což domácí tlak zastavilo. V závěru se brněnští hráči pokusili zápas zdramatizovat taktickými fauly. To jim ale úspěch nepřineslo a rozdíl ve skóre se zvýšil na závěrečných 12 bodů.

Víkend tedy byl úspěšný jen napůl, nicméně nás teď čekají soupeři ze spodních pater průběžné tabulky OP. V příštím kole přivítáme na domácí palubovce SK Žabovřesky B (1-5) a bílovické SK Voltage (0-6).