PREVIEW: Start soutěže nabídne dvě derby Vysočiny!

Po půl roce od posledního zápasu třebíčských basketbalistů ve čtvrtfinále play-off se rozbíhá nový ročník Oblastního přeboru I. třídy! A úvod to bude vskutku pikantní, jelikož třebíčský tým čekají zápasy krajských derby na palubovkách týmů z Jihlavy a Žďáru nad Sázavou. Uvidíme, co přinese nový ročník, protože v minulé sezóně se třebíčským na krajské rivaly moc nedařilo.

26. 9. 2015 | 19:00 | BC Vysočina B vs. TJ Třebíč

V sobotu 26. 9. 2015 od 19:00 v jihlavské hale SMJ startuje sezóna 2015/2016 pro třebíčské basketbalisty, kde se utkají s béčkem domácí Vysočiny. V loňském roce oba dva soupeři dokázali uhájit domácí prostředí. Jihlavští se netají ambicemi hrát opět v horní polovině tabulky, popř. i zkusit zaútočit na postup. V kádru se moc změn neudálo, spíš byl doplněn o nadějné mladíky z U19. Jihlava určitě bude sázet na pendlující hráče z prvoligového áčka a jihlavské stálice Hildemanna s Králíkem.

Soupiska BC Vysočina B: Burian, Číha "P", Dáňa, Háj, Havlíček, Hildemann, Jakoubek, Kabelka, Knetl Petr "P", Knetl Jakub "P", Kottink, Král, Králík, Mísař, Neumann, Pešout, Plánka, Sedmík "P", Schober Otakar, Schober Ondřej, Ševela, Široký "P", Štefka.

27. 9. 2015 | 12:30 | BK Žďár nad Sázavou B vs. TJ Třebíč

Tvrdý oříšek bude čekat v neděli na třebíčský tým ve žďárském hangáru, kde půlhodiny po poledni začne utkání s rezervou Žďáru nad Sázavou. Béčko Žďáru je loňský vítěz Oblastního přeboru I. třídy, ale postupu se muselo vzdát, protože Žďár nad Sázavou už druholigovou licenci vlastní. Loni Třebíč nenašla recept na vítězství ani v jednom ze 4 vzájemných zápasů. Na soupisce Žďáru proběhla menší škatulata, kdy Ondráček už věkově nemůže pendlovat a bude nastupovat pouze za áčko. Rovněž do áčka byl přeřazen šikovný Kalců. Naopak druhým směrem se vydal Tomáš Rosecký, dlouholetá opora Žďáru nad Sázavou ve druhé lize, který se určitě bude řadit spolu s trojicí pendlujících hráčů (Vavřínek, Seidler, Socha) mezi lídry i ve žďárském béčku.

Soupiska BK Žďár nad Sázavou B: Fiksa, Hedvičák, Jun, Kazda, Klíma, Lukáš, Lukeš, Rosecký, Seidler "P", Socha "P", Srogončík, Vavřínek "P", Veselý.

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy