Basketbalisty čeká těžký rok

Kouč Smital chtěl do finále už loni, ale tým vypadl na úvod play-off. Letos to bude těžší! Brzy to vypukne. Příprava třebíčských basketbalistů na novou sezonu vrcholí. Celek z Vysočiny po pádu ze druhé ligy odstartuje již svůj třetí ročník v Oblastním přeboru I. třídy. Hráči TJ měli letní pauzu tentokrát netradiční.

Přípravu začali na začátku srpna z důvodu rekonstrukce haly Leopolda Pokorného individuálně. „Každý hráč měl svůj plán na nabírání fyzičky,“ doplňuje třebíčský kouč Vladimír Smital.

Nyní už jeho svěřenci absolvují tréninkové jednotky v hale „Pod kostelíčkem“ a ladí formu na novou sezonu. „Od úterý 25. srpna už trénujeme v hale a vše probíhá standardně. V hale jsme měli i herní soustředění,“ popisuje trenér TJ Třebíč.

Jeho kádr příliš změn nedoznal. Otazník visí jen nad Jakubem Cejpkem a Pavlem Jančářem, který už nějakou dobu uvažuje o konci hráčské kariéry.

„U Pavla bude záležet s ohledem na rodinu a práci na čase. Úplně končit nebude, ale také ho nemusíme mít k dispozici na každý zápas. Co se týká "našeho nejvyššího" Jakuba Cejpka, tak ten absolvuje vysokou vojenskou školu někde v Pardubicích a nebude mít podobně jako několik dalších hráčů tolik volna jako v minulé sezoně,“ vysvětluje Smital, který dodal, že soupiska pro novou sezonu se uzavře 25. září.

Smitalův tým by naopak mělo doplnit několik mladíků, kteří minulou sezonu hostovali ve Velkém Meziříčí, kde hráli juniorskou ligu. „Snažíme se tým oživit několika mladými kluky, aby to nezáviselo jen na těch starších hráčích. Uvidíme, jak si kluci povedou v mužích,“ nechal se slyšet třebíčský lodivod.

V regionální soutěži se herní systém nemění. Netradičně se jen zúčastní lichý počet třinácti týmů, které se v základní části utkají dvoukolově systémem každý s každým. Prvních osm týmů postupuje do play-off a poslední dva sestupují. „Tak já doufám, že nás bude víc zajímat boj o postup a ne o sestup,“ žertuje třebíčský trenér.

Ten už loni vyhlásil za cíl účast ve finále, ze kterého sešlo už po čtvrtfinále, kdy Třebíč narazila na pozdějšího vítěze vyřazovacích bojů B-tým Žďáru nad Sázavou. „Do play-off chceme i letos,“ má jasno kouč TJ Třebíč.

Smital, který ví, že jeho mužstvo nečeká nic lehkého je tentokrát s ambicemi opatrnější. „Soutěž bude vyrovnanější a o hodně těžší než loni,“ zvedá varovný prst šéf třebíčské střídačky.

Jeho svěřenci odstartují nový ročník na palubovce záložního mužstva jihlavské Vysočiny a pak zavítají na půdu osudového soupeře z loňska B-týmu Žďáru nad Sázavou.

„Jihlava je vždycky silná a u Žďáru uvidíme. Snad nám tento dvojzápas nastaví zrcadlo správným směrem,“ přeje si uspět na půdě favoritů Smital, který ví, že jeho tým může akorát překvapit.

autor: Jiří Oborný / Třebíčský deník
foto: Deník/Libor Plíhal

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy