Basketbalisté opět nepřekročili hranici čtvrtfinále

Je dobojováno. Třebíčští basketbalisté stejně jako loni v play-off Oblastního přeboru I. třídy zůstali před branami semifinále. Svěřencům Vladimíra Smitala vystavil stopku už ve čtvrtfinále B-tým Žďáru nad Sázavou. O osudu série bylo rozhodnuto už po prvním zápase, ze kterého si druhý tým tabulky v základní části odvezl z třebíčské palubovky luxusní náskok 35 bodů. Odveta na žďárské půdě tak už byla pouze formalitou.

TŘEBÍČ – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU B 55:90

Vstup do prvního zápasu čtvrtfinálové série sice vyšel lépe domácím, ale netrvalo dlouho a roli favorita začali plnit hosté. „Rozhodnuto bylo v podstatě od začátku," posteskl si domácí trenér Vladimír Smital.

Jeho zraněními zdecimovaný tým na soupeře posíleného o dva druholigové hráče nestačil. „Byl znát obrovský rozdíl v kvalitě obou kádrů. My jsme měli marodku a soupeř několik pendlů ze druhé ligy, což se muselo někde projevit," má jasno třebíčský kouč, jehož mužstvo obsadilo v základní části až sedmé místo, a proto se mu do cesty postavil silnější soupeř.

Zatímco hostitelé byli nevýrazní, přesně střílející basketbalisté Žďáru o osudu zápasu rozhodli už v prvním poločase.

„Jejich střelba byla stoprocentní, zatímco my jsme se těžko prosazovali proti jejich dobré obraně. Možná to mohlo skončit o nějakých 15 bodů a ne o 35, jak to dopadlo. Těžko bychom ale dnes vyhráli. Nedařilo se nám dávat ani jednoduché koše. Můžeme jen věřit v malý zázrak, ale už je prakticky rozhodnuto," zhodnotil Smital.

I přes vysoké vítězství se jeho protějšek držel při zemi. „Uvidíme, co přijde v odvetě. Stát se může cokoliv. Naše zkušenost z předešlých let byla taková, že jsme v posledních dvou sezonách první zápasy vyhráli, ale v odvetě prohráli a v konečném součtu nám na soupeře chyběl nějaký ten bodík," vysvětluje předešlé neúspěchy hrající kouč Žďáru Rostislav Veselý.

Béčko Žďáru o soutěž výš postoupit nemůže, a tak ve vyřazovacích bojích sezonu spíše jen dohrává.

„My jsme se na to play-off nijak zvlášť nechystali. Šli jsme do toho s cílem sezonu důstojně dohrát. Samozřejmě chceme v každém zápase zvítězit, ale postup naší prioritou nebyl. Chtěli jsme si hlavně zahrát dobrý basket a dnes jsme hráli výborně," těšilo hostujícího lodivoda.

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU B - TŘEBÍČ 68:50

Podobný průběh jako úvodní střetnutí nabídla i odveta. Tentokrát domácí Žďár znovu diktoval tempo hry a náskok, který si vypracoval už v úvodní desetiminutovce, si hlídal po celou dobu.

„Nedělní zápas navázal na sobotní utkání v Třebíči. Neměli jsme co ztratit, tak jsme hráli s klidnou hlavou. Zápas jsme chtěli od začátku vyhrát a hlavně ho udělat zajímavý pro diváky, kteří nás hnali kupředu. Hráči odvedli výborné výkony a tak se můžeme těšit na semifinále," hlásí hrající trenér postupujícího celku Rostislav Veselý.

Pro soupeře sezona naopak končí. „Jakoukoliv naději na postup jsme ztratili už v první čtvrtině. Soupeř si po celý zápas hlídal náskok kolem deseti bodů, když se nám podařilo snížit na osm, oni hned odskočili na dvanáct. Tak to šlo pořád," komentoval třebíčský kouč Vladimír Smital.

Jeho svěřenci se na menší odpor zmohli jen ve třetím dějství, ale jakoukoliv naději na zvrat lépe hrající Žďár hned zadusal. „Jen ve třetí čtvrtce nám svitla jakási naděje na zvrat alespoň v odvetném utkání, když se nám podařilo snížit na nějakých sedm bodů, ale i o tu šanci jsme přišli hned. I když jsme kupodivu podali lepší výkon ve Žďáře než doma, tak se utkání a celé čtvrtfinále víceméně jen dohrávalo," uzavřel hodnocení Smital. Klub TJ Třebíč pořádá každé úterý a středu od 17.00 v hale Leopolda Pokorného nábor mladých hráčů ročníku 2004.

autor: Jiří Oborný / Třebíčský deník
foto: Deník/Veronika Ostrčilová

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy