Na basketbalisty zbylo sedmé místo

Neúspěchem skončil závěr dlouhodobé fáze soutěžního ročníku pro třebíčské basketbalisty. Tým vedený Vladimírem Smitalem nejdříve v 21. kole oblastního přeboru padl na palubovce brněnské Tesly. Celek TJ Třebíč v závěrečném zápase základní části prohrál v Boskovicích a zbyla na něj pouze sedmá příčka. „Rozhodla minitabulka čtyř týmů a my v ní dopadli skoro nejhůř. Nedá se nic dělat, v play-off se utkáme s těžkým Žďárem," řekl smířlivě třebíčský trenér.

TESLA BRNO - TŘEBÍČ 73:58

Hostům vyšel vstup do utkání, jenomže o umístění v nejlepší osmičce bojující Brňané převzali taktovku a ještě do konce první čtvrtiny vývoj zápasu otočili. „Tesla potřebovala vyhrát, aby vůbec postoupila do play-off a do zápasu nastoupila s odhodláním. Do osmé minuty jsme však byli lepší my, ale pak se nám zranil Balko a domácí vyrovnali hru," mrzelo třebíčského kouče Vladimíra Smitala.

Jeho svěřenci se už do zápasu nedostali. Domácí drželi náskok, který postupně navyšovali a duel dotáhli do vítězného konce. „Ve druhé čtvrtině jsme se snažili o zvrat, ale soupeř držel náskok a v závěru nám docházely síly," zhodnotil trenér TJ Třebíč.

BOSKOVICE - TŘEBÍČ 94:67

Do posledního utkání základní části nastoupili v okleštěné sestavě. „Kromě zraněného Balka nám chyběl i Jančář a jelo nás tam osm. Navíc se nám ještě zranil Dan Černý a další dva hráči se vyfaulovali a byli jsme i s ohledem na přísný metr rozhodčího rádi, že jsme zápas vůbec dohráli," pravil třebíčský lodivod Vladimír Smital.

Jeho svěřenci se sice na začátku zápasu ujali mírného vedení, ale soupeř výsledek záhy otočil, zatímco hostům nezbývalo sil. „Domácí proti nám uplatnili výškovou i kilogramovou převahu a utkání bylo v jejich režii," uznal šéf třebíčské střídačky.

autor: Jiří Oborný / Třebíčský deník
foto: Deník/Libor Plíhal

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy