Třebíčští basketbalisté chtějí obě regionální derby vyhrát

Poslední dvojzápas na domácí palubovce mají před sebou basketbalisté TJ Třebíč. Svěřenci Vladimíra Smitala dnes večer hostí v rámci 19. kola oblastního přeboru B-tým Žďáru nad Sázavou a zítra dopoledne „béčko" jihlavské Vysočiny. „Budou zajímavé oba duely, které potřebujeme vyhrát," hlásí třebíčský kouč.

Do konce dlouhodobé části krajské soutěže zbývají poslední čtyři kola a v boji o play-off, kam postupuje osm nejlepších týmů, přituhuje. Celek TJ se uchází o nejvýhodnější postavení pro vyřazovací část, kde se utká první tým tabulky s papírově nejslabším mužstvem. „Chceme se umístit v první čtyřce, a proto nám povinnost velí dvakrát vyhrát," nechal se slyšet třebíčský trenér Smital.

Jeho tým s oběma rivaly z Vysočiny na podzim venku prohrál. „Žďár hraje výborně a je oproti loňsku ve formě," uvedl na adresu dnešního soupeře třebíčský lodivod a dodal: „Uvidíme, s čím k nám přijedou. Druhá liga se sice hraje v jiném termínu než naše soutěž, ale je otázkou času, jak to těm pendlujícím hráčům vydrží. Nastupovat každý víkend a odehrát vždy dva zápasy není jednoduché."

Třebíčští kormidelník nic lehkého nečeká ani zítra proti Vysočině. „Jihlava je náš tradiční soupeř. Určitě také využívají nějaké pendly z áčka, ale stejně jako Žďáru jim o postup zřejmě nepůjde. Přesto si nemyslím, že by přijeli třeba jen s šesti lidmi. Myslím si, že tady budou chtít vyhrát," řekl o Vysočině Smital.

Ten bude postrádat zraněného Balka. „O víkendu bude mimo Třebíč i Jarda Svoboda a o zdravotním stavu ostatních hráčů zatím nemám žádné zprávy," pravil šéf třebíčské lavičky. O sestavě se rozhodovalo včera na předzápasovém tréninku.

Třebíč nemá před sebou zrovna lehký úkol. „Oba soupeři budou hrát rychlý basket a určitě chtějí tady vyhrát," má jasno Smital.

autor: Jiří Oborný / Třebíčský deník
foto: Deník/Libor Plíhal

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy