Čtyři vteřiny od výhry s Husovicemi

Husovický dvojboj mají za sebou hráči TJ Třebíč. V páteční předehrávce s áčkem Husovic třebíčští ještě 4 vteřiny před koncem sahali po vítězství, bohužel jim přáno nebylo. V sobotním zápase s rezervou Husovic třebíčský tým došel k utrápenému vítězství. Za 14 dní se Třebíč představí v důležitých utkáních na palubovkách Žabovřesek a Slovanu Černá Pole.

TJ Třebíč - BCS Husovice 67:68 statistika a komentář

Body a sestava: Jančár 12, Špaček 11, Čermák 9, Svoboda Jar. 8, Černý D. 7, Janík 6, Janků 6, Šárka 6, Milota 2, Balko, Diviš.

Páteční podvečer přicestoval do Třebíče, tým mistrů OP I. třídy posledních 5 let BCS Husovice. Třebíčští basketbalisté měli k dispozici téměř kompletní tým až na Radima Černého (výron kotníku) a Kubu Cejpka (dobírá ATB, asi nějaká super droga). Husovice si jako tajný trumf dovezli Pepu Jelínka (nejlepší ligový střelec historie československé a české ligy s 11 737 body). Utkání začali lépe domácí borci, kteří se do svého soupeře zakousli a první kvartál vyhráli o 6 bodů. Ve druhé čtvrtině třebíčští pokračovali v dobrém kolektivním výkonu a chvílemi vedli i o 10 bodů. Pak, ale vzali vše do svých rukou rozhodčí, kteří po zbytek utkání byli velmi nepřesní na obě dvě strany. Především zaúřadoval pan Veis (není to poprvé), který i k údivu hráčů Husovic pískl Špajdovi (jen upozorňoval nahlas své spoluhráče) nesmyslnou TCH někde od hajzlu z 10 metrů, zatímco rozhodčí metr od místa činu nic nefoukl a jen nechápavě koukal. Tahle situace zastavila třebíčský tlak a pomalu zpátky do hry se dostávali hráči Husovic. Druhá půlka byla vyrovnaná do posledních vteřin, kdy 4 vteřiny před koncem úspěšnou trojkou otočil skóre ve prospěch Husovic Pepa Jelínek. Třebíčští už nestačili zareagovat a museli skousnout porážku v tomhle velmi kvalitním zápase. Domácí hlavně můžou mrzet neproměněné TH.

TJ Třebíč - BCS Husovice B 77:69 statistika a komentář

Body a sestava: Jančář 21, Svoboda Jar. 18, Špaček 13, Balko 7, Milota 6, Černý D. 5, Janků 5, Čermák 2, Diviš, Svoboda Jan, Šárka.

Sobotní večerní zápas se nesl utrápeným výkonem domácích, na kterých bylo vidět, že po pátečním výkonu nejsou ve své kůži a možná lehce došlo k podcenění soupeře. Třebíč držel v první půlce ve hře především Pavel Jančář, který svými nájezdy dělal paseku v obraně rezervy Husovic. Ve druhém poločase třebíčští ještě víc zpřesnili obranu, začali proměňovat střely, otočili vývoj utkání a došli si pro povinné vítězství. Stínem utkání byly „kvalitně“ stavěné clony husovických hráčů, které zůstali bez povšimnutí rozhodčích a z nich vyplynulo pár lehčích zranění (velkej koňar Martina Šárky nebo naštípnutý ramenní kloub Daniela Černého). I přes tyhle neduhy si hráči v šatně vychutnali vítězného Klepiše.

Komentář trenéra Karla Janíka: V páteční předehrávce jsme se trochu pomaleji rozjížděli a proti takticky hrajícímu soupeři jsme se začali velmi zvolna prosazovat. Snaha byla nenápadná, úspěšnou obranu se nám nedařilo potvrdit úspěšnými koši. Zarážející byl výkon rozhodčích. Velmi jednostranné posuzování všeho nás drželo hodně dole. Přesto se naše snažení lehce projevovalo pozitivně. Když už se rozdíl vyhoupl na 8 bodů, srazila nás absurdní technická chyba. Naše hra byla plná nepřesností, zbytečných ztrát, nedaných šestek. Neorganizování útoku a nepodrobení se systému bylo velkým problémem pro většinu hráčů. Co velmi oceňuji, byla snaha. Myslím si, že v závěru jsme prohráli proto, že se pokyny nesplnily. Ani faul, ani obrana, ani závěrečné útočné postavení. Prohra mrzí o to víc, že jsme byli lepším týmem.

Po pátku jsem nevěděl, co mám týmu říct. I pro mě to byl smutný závěr večera. Ale odhodlání hráčů mě nakoplo. Ze všech bylo cítit přesvědčení. Velká změna oproti minulému utkání. Byli jsme aktivnější v obraně, nedovolili jsme volné střely. Soupeři jsme nedali nic zadarmo. Úspěšnost v proměňování nebyla nejvyšší, ale soupeř toho nevyužíval. Nejvíce našemu hernímu projevu pomohly paradoxně technické chyby trenérů. Pak jsme konečně začali hrát a porazili jsme oba soupeře a hlavně jsme si ukázali naše normální herní nasazení. Takhle si představuji výkon a nasazení, které musí přinést body. A jedeme na další!!!

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy