Basketbalisté oba domácí duely proti Boskovicím a Tesle zvládli

Jedno vydřené a jedno snadné vítězství. Basketbalisté TJ Třebíč zvládli domácí dvojzápas, když v 10. kole oblastního přeboru udolali silné Boskovice a v následném utkání přehráli Teslu Brno. „Boskovice loni hrály finále, ale asi k nám přijely bez nějakých hráčů základní sestavy. Povinnost velí doma vyhrát, ale proti nim se vítězství nerodilo lehce," povídal třebíčský kouč Vladimír Smital a dodal: „Chtěli jsme dvakrát vyhrát a podařilo se, takže spokojenost."

TŘEBÍČ – BOSKOVICE 92:78

Domácí měli proti loňskému finalistovi co dělat, i když po celý zápas vedli. „Utkání bylo od začátku vyrovnané. My jsme byli pořád trošičku vepředu, o dva, čtyři nebo šest bodů. Nedařilo se nám ale odskočit více, a tak byl soupeř pořád ve hře. Dělali jsme hodně technických chyb, ale na druhou stranu je pravda, že jsme ani jednou neprohrávali," komentuje třebíčský trenér Vladimír Smital.

Hosté přicestovali v okleštěné sestavě a navíc brzy přišli o faulujícího a s rozhodčími diskutujícího Pavla Mazáče. „Soupeř přijel v sedmi lidech a jeden hráč jim odešel za nesportovní chování ještě v první čtvrtině," líčil kouč TJ Třebíč. Toho nejvíce trápila defenzivní činnost.

„Špatně jsme bránili. Rozhodující náskok jsme získali až po zlepšení obrany ve třetí čtvrtině," pravil šéf domácí střídačky. Hostitelé dotáhli duel do vítězného konce, ale… „Konečný výsledek příliš neodpovídal vyrovnané hře. Soupeř se snažil nás dotáhnout, ale nakonec se mu to nepodařilo. My jsme díky tomu, že se nám ve třetí čtvrtce podařilo odskočit, vyhráli. Jde nám také o to, abychom s Boskovicemi měli lepší vzájemné skóre, protože odveta u nich bude těžká," hodnotí Smital.

TŘEBÍČ – TESLA BRNO 73:47

Třebíčští měli utkání po celou dobu pod kontrolou. Hosté se dostali do vedení pouze na začátku, ale pak převzal otěže zápasu do svých rukou soupeř. Domácí o osudu střetnutí prakticky rozhodli už ve druhé čtvrtině, kdy Brňanům povolili pouze tři body. „Soupeř nás nijak nepřekvapil. My jsme zlepšili obranu, od počátku vedli a náskok jsme pořád navyšovali," povídal trenér TJ Třebíč Vladimír Smital.

Druhý poločas se dohrával spíše z povinnosti. „Byli jsme jednoznačně lepší, ale udělali jsme neskutečně moc technických chyb. A na tom musíme zapracovat, protože tolik chyb, co za utkání uděláme, se nedá popsat. Něco nacvičujeme a pak čtyřikrát přehodíme hřiště, což by nás ve vyrovnaném utkání určitě mrzelo," uzavřel hodnocení domácí lodivod a dodal: „Celkově jsme spokojení, protože jsme chtěli doma dvakrát vyhrát a podařilo se, i když to nebylo zejména proti Boskovicím jednoduché."

autor: Jiří Oborný / Třebíčský deník
foto: Deník/Libor Plíhal

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy