O vítězství Třebíče rozhodl v samotném závěru Čermák

Vydřená i šťastná byla výhra třebíčských basketbalistů. Ti v dohrávce pátého kola oblastního přeboru zavítali na palubovku předposledního týmu tabulky Husovic B. Svěřenci Vladimíra Smitala navíc do Brna odcestovali v nekompletní sestavě.

HUSOVICE B – TŘEBÍČ 77:78

První vítězství Třebíče na půdě soupeře se vůbec nerodilo lehce. Domácí si v první čtvrtině vypracovali hubený náskok, který drželi i v půli zápasu. „Utkání bylo vyrovnané, ale v první polovině se nám nedařilo v obraně. Proto soupeř po celý první poločas o pár bodů vedl," komentuje třebíčský trenér Vladimír Smital.

Hosté začali ztrátu stahovat až ve třetí desetiminutovce. „Tady jsme začali mít více ze hry a domácí dostávat pod tlak," pravil třebíčský lodivod. Jeho svěřenci dokonali obrat až v poslední čtvrtce. „Ve čtvrté čtvrtině Husovice mírně odpadly fyzicky, zatímco nám se podařilo tempo udržet," hodnotí Smital.

O osudu zápasu rozhodl až v závěrečných vteřinách tříbodovým košem Michal Čermák. „Byla to těžká trojka po rozehrání. Ještě před tím nám rozhodčí neuznali regulérní koš, mohlo být srovnáno a prodlužovat se. Nakonec to pro nás dopadlo dobře, uzavřel hodnocení třebíčský kouč.

autor: Jiří Oborný / Třebíčský deník
foto: Deník/Libor Plíhal

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy