Basketbalisté v obou derby zápasech vyšli naprázdno

Jen dvě porážky si na půdě regionálních rivalů připsali basketbalisté TJ Třebíč. Svěřenci Vladimíra Smitala nejprve prohráli v 8. kole Oblastního přeboru I. třídy na palubovce Vysočiny Jihlava B a následně neuspěli ani ve Žďáře nad Sázavou.

JIHLAVA B - TŘEBÍČ 82:75

Derby Vysočiny nabídlo vyrovnanou partii. Ve druhé čtvrtině se ale podařilo domácím odskočit na rozdíl třinácti bodů a hosté museli celý druhý poločas jen dotahovat. Nejblíže k možnému obratu měla v této fázi utkání lepší Třebíč v závěrečné části, ale Jihlavané si vítězství pohlídali.

„Bylo to oboustranně velice dobré utkání. Domácí byli o něco lepší, zatímco my jsme ani jednou nevedli. Po celý zápas jsme dotahovali a když se nám v poslední čtvrtce podařilo snížit na rozdíl tří nebo čtyř bodů, tak jsme chybovali třikrát po sobě a soupeř nám hned zase odskočil. Nám se už na to nepodařilo zareagovat," hodnotí trenér TJ Třebíč Vladimír Smital.

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU B - TŘEBÍČ 77:55

Hosté podali jeden z nejhorších výkonů sezony, když nenašli recept na zónovou obranu soupeře. Posílení domácí měli navrch. Třebíč měla nejblíže ke zdramatizování zápasu na začátku třetí čtvrtiny. Jenomže po zlepšené hře následovaly zbytečné ztráty, které znamenaly konec nadějí na zvrat.

„Žďár měl v sestavě dva druholigové hráče z áčka, kteří zápas v podstatě rozhodli. I když basket hraje na každé straně pět lidí, dá se říci, že nás porazili ti dva. My jsme si je zkrátka nepohlídali," hodnotí třebíčský kouč Vladimír Smital, který se svým oddílem pořádá nábor dětí.

autor: Jiří Oborný / Třebíčský deník
foto: Deník/Veronika Ostrčilová

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy