Basketbalisté prohráli zápas ve druhé čtvrtině

Pouze jedno utkání tentokrát odehráli třebíčští basketbalisté. Svěřenci Vladimíra Smitala se v rámci čtvrtého kola oblastního přeboru I. třídy představili na půdě několikanásobného vítěze soutěže Husovic.

HUSOVICE – TŘEBÍČ 64:57

V Brně celek TJ vyhrál všechny čtvrtiny kromě té druhé a to v konečném důsledku znamenalo porážku. „Ve druhé čtvrtce jsme měli střelecký výpadek," potvrzuje trenér Třebíče. Cíl však byl jasný. „Domácí Husovice nastoupily jen s osmi hráči, zatímco nás bylo dvanáct. Byli jsme téměř kompletní. Chtěli jsme tam vyhrát, ale nepodařilo se," konstatuje třebíčský kouč.

Jeho tým první zápas sezony na palubovce soupeře nezačal špatně. Hosté brzy vedli a vyrovnanou úvodní desetiminutovku o tři body vyhráli. Jenomže pak přišla již zmiňovaná druhá část, kterou Husovice ovládly poměrem 19:5. „V obraně jsme nehráli špatně, ale dali pouze jeden koš za dva body a hodili jedinou trojku," podotkl kormidelník TJ Třebíč.

Favorizovaní domácí využívali výškové převahy na doskoku a to i ve druhé polovině zápasu. Hosté početní výhodu naopak nevyužili. Třebíč se dostala na dostřel až v závěrečné čtvrtce, kdy snížila náskok soupeře na nadějných pět bodů, ale jakékoliv naděje na zvrat zhatily nepřesnosti zejména v závěru střetnutí.

„Zbylé čtvrtiny jsme vyhráli a kromě té druhé čtvrtky jsme byli lepší. Dokázali jsme se vyrovnat výškové i váhové převaze Husovic, ale ve druhé části jsme dali málo bodů, a to nakonec rozhodlo," uzavřel hodnocení Smital.

autor: Jiří Oborný / Třebíčský deník
foto: Deník/Libor Plíhal

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy