PREVIEW: Basketbalisté začínají na domácí palubovce

Je to tady, po téměř půlroční pauze se rozbíhá nová sezóna i basketbalistům Třebíče. Hned na úvod je čeká na domácí palubovce tvrdý oříšek v podobě ještě loni druholigového Kyjova a rezervy prvoligového Zlína.

4. 10. 2014 | 19:00 | TJ Třebíč vs. Jiskra Kyjov

Ještě loni druholigový Kyjov neměl vůbec vydařenou sezónu. Jiskra po historickém postupu do 2.ligy vydržela v soutěži pouze jeden rok a s bilancí 3 – 19 obsadila poslední místo v druholigové skupině C, což znamenalo sestup o patro níž a zařazení do oblastního přeboru jižní Moravy. Svěřenci trenéra Lukáše Šebesty se, ale určitě budou chtít pokusit o co nejrychlejší návrat na druholigovou mapu. Díky široké mládežnické základně, kdy ve městě Kyjov je basketbal sportem číslo jedna ani jejich ambice nemůžou být jiné. Po sestupu z Kyjova odešlo hned několik hráčů např. nejlepší trojkař Lukáš Rubecký (Uherský Brod), Michal Jedovnický (mmcité Brno) nebo slovenský hráč Mário Jaborník. Mezi základní stavební kameny a hráče, kolem kterého se vše točí je bývalý brněnský ligový hráč Aleš Klimek. Dalším klíčovým hráčem je z prvoligového JBC Brno hostující podkošový hráč Rostislav Ingr.

5. 10. 2014 | 10:00 | TJ Třebíč vs. SKB Zlín B

Nováček soutěže, z OP II. postupující rezerva Zlína jistě bude patřit mezi ambiciózní týmy, které nic jiného než postup do play-off brát nebude. Zlín se bude spoléhat na hráče ze své mládežnické líhně. Dá se tedy očekávat tvrdý, agresivní a dynamický tým ve věkovém rozpoložení 19 - 26 let. Mezi nejzkušenější a nejspíš i klíčové hráče lze zařadit Pavla Nehodu a Petra Klimka, kteří mají zkušenosti z bojů v první lize v barvách áčka zlínského SKB. Jak tenhle basketbalový víkend pro třebíčské barvy dopadne? To se dozvíte, když v sobotu večer a v neděli před obědem zavítáte do sportovní haly L. Pokorného na Fügnerově ulici.

PŘIJĎTE I VY FANDIT!

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy