Daniel Černý: Chceme vyhrát!

K rozhovoru před novou sezónou jsme si pozvali rozehrávače/křídlo Daniela Černého. Tento třiadvacetiletý usměvavý mladík nám prozradil jak se cítí před prvním soutěžním víkendem nebo jaké jsou výkonnostní cíle týmu v sezóně 2014/2015. Více už čtěte níže.

Čau, jak se cítíš před nadcházející sezónou a jak je připraven tým, který v přípravě doma zaznamenal výhru a se stejným soupeřem venku prohrál?

Čau, po letní přípravě se cítím dobře. Určitě nejlíp za poslední 3, možná 4 roky. Jarda Růža nám udělal skvělou kondiční přípravu a bylo jen na nás hráčích, jak k tomu zodpovědně přistoupíme. To ví nejlíp každý sám, jak poctivě chodil, jestli tomu dal maximum nebo ne, takže v rámci možností je snad i tým po fyzické stránce připraven slušně. A jak je tým připraven po herní stránce? To těžko říct, odehráli jsme 2 přípravné zápasy, s rozdílným výsledkem, v rozdílných sestavách. Plusem je, že každý hráč i nově příchozí hráči z juniorů dostali dostatečný prostor na hřišti. Ale jak na tom jsme po herní stránce se uvidí až v soutěžních zápasech.

S čím třebíčský celek půjde do prvních zápasů, ve kterých narazí na týmy, které po konci základní části můžeme očekávat v play-off?
Chceme vyhrát! A doma to platí dvojnásob. I když na začátek máme hodně silný los, protože Kyjov, Zlín, áčko Husovic a Černé Pole já osobně řadím do TOP 6 týmů. Ale nic jiného než vítězství nebereme, protože trenéři nám dali výkonnostní cíl postoupit do finále a ten bez výher asi těžko splníme.

Pořád se můžeš řadit mezi mladé hráče, i přes zkušenosti z druhé ligy. Jakou plní mladíci v Třebíči roli? A jak to vidíš s odstupem času, kdy jsi o něco starší a v týmu už jsou mladší hráči?
Tak určitě dělání pití a uklízení míčů. :) Ale když to vezmu vážně, tak se od nich čeká, že když dostanou ty minuty na hřišti, tak dají svoji rychlostí, agresivitou a dobrou prácí v obraně hře nový impulz. To čekají podle mě trenéři i spoluhráči. Jinak s odstupem času to vidím tak, že je potřeba si něco odsedět, ale i sbírat zkušenosti a ty hráč získá jen na hřišti. Takže bych mladší hráče zapojoval víc do hry, což si myslím, že poslední dobou se začíná víc dařit, než tomu tady bylo zvykem nějakých pár let zpět.

Máš z letošního soutěžního ročníku nějaké obavy?
Zatím nemám žádné obavy.

Před letní přípravou se stal součástí trenérského týmu Karel Janík. Jakou má roli v týmu a co chce do týmu přinést?
Karlova role je asistent trenéra a chce, abychom byli agresivnější, rychlejší, atletičtější a plnili si svoje úkoly v obraně, která by měla být naší doménou, i když to tak zatím bohužel nevypadá. Jinak tempo tréninků se posunulo trošku výš, než jak se trénovalo třeba loni, což je jedině dobře.

Třebíč má po delší době širší kádr. Myslíš, že vydrží jak tréninková tak i zápasová morálka a zdravá rivalita mezi hráči?
Musí vydržet! Bez tréninkové a zápasové morálky nemůžeme pomýšlet na úspěch a cíle, které máme.

Do Třebíče přišel nový hráč, co mi o něm můžeš prozradit?
Jmenuje se Jarda, přišel k nám ze Znojma a hraje na pozici 4. Ale co vím, tak jeho přestup ještě není dořešen tak uvidíme, kdy za nás odehraje i ostrý zápas. Zatím mezi nás zapadl dobře, tak snad nám brzo pomůže i na hřišti.

Jaký máš osobní cíl pro letošní sezónu?
Tak snad se ještě nějak zlepšovat můžu, takže chci být lepším hráčem než jsem teď a určitě chci patřit mezi základní pilíře týmu.

Bonusová otázka: Je pravda, že jeden z tvých spoluhráčů je gay a v dětství mu zemřela želvička?
It’s true. :)

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy