Smital: Naším cílem je finále

Start nové sezóny se nezadržitelně blíží. A vyhlíží ho i basketbalisté TJ Třebíč, kteří se pilně připravují na nový soutěžní ročník jihomoravského oblastního přeboru I. třídy. Tým vedený hlavním trenérem Vladimírem Smitalem a jeho asistentem Karlem Janíkem zahájil letní přípravu na přelomu července a srpna. „Než nám otevřeli halu, kde probíhaly rekonstrukce, věnovali jsme se nabírání fyzické kondice. Kluci chodili běhat ven a také posilovali,“ popsal první fázi přípravného období třebíčský trenér Vladimír Smital.

Zhruba od konce srpna se jeho svěřenci připravují v hale. „Někdy od třetího týdne už trénujeme a zaměřujeme se na herní část přípravy a stejně jako na začátku přípravy se průběžně chodí do posilovny,“ odhaluje dosavadní činnost kouč třebíčských basketbalistů, který nehodnotil tréninkovou docházku. „Z různých důvodů jako jsou dovolené někdo občas chyběl. Jednou jsem měl na tréninku dvanáct hráčů a jindy čtyři, ale statistiku si nevedu. V basketu to není jen o tom, kolikrát kdo přijde na trénink,“ vysvětluje Smital. Hráčský kádr zůstává oproti loňsku nezměněn, bez dlouholetého kapitána Vladislava Jančáře. „Laďa s námi loni odehrál jen pár zápasů, ale jisté je, že už skončil ze zdravotních i rodinných důvodů. Zatím nás nikdo neposílil,“ potvrzuje šéf třebíčské střídačky.

Druhá sezona

Jeho družina čeká od sestupu ze druhé ligy druhá sezona v oblastním přeboru jižní Moravy. „Loni jsme vypadli ve čtvrtfinále play-off a skončili jsme pátí, což nepovažuji za úspěch. Našim cílem je finále, kam jsme se chtěli dostat už minulý ročník, ale neprošli jsme ani do semifinále, které bych za určitých okolností bral i v nadcházející sezoně,“ svěřil se třebíčský lodivod.

Soupiska

Hráči: Balko Michal, Cejpek Jakub, Čermák Michal, Černý Daniel, Černý Radim, Diviš Tadeáš, Jakubíček Jan, Jančář Pavel, Janík Jan, Janků David, Milota Jan, Šárka Martin, Špaček David, Vérosta David, Vyskočil Zdeněk. Trenér: Smital Vladimír. Asistent trenéra: Janík Karel.

autor: Jiří Oborný / Třebíčský deník

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy