Michal Čermák: Cíl je jasný, vyhrát všechny zápasy..

O víkendu pro třebíčské basketbalisty začíná play-off a tak jsme neváhali a zeptali jsme se na pár slov jednoho z klíčových hráčů TJ Třebíč Michala Čermáka. Tento sympatický blonďatý rozehrávač nám zhodnotil celou základní část a prozradil i cíle do nadcházejícího play-off.

Jak hodnotíš základní část?

S konečnou bilancí 11:9 a 4. místem opravdu spokojen nejsem. Je to naše první sezóna v OP po dlouholetém působení ve druhé lize, do které jsme se chtěli okamžitě vrátit. Bohužel herní výsledky v některých zápasech mě nepřesvědčily, že bychom mohli ještě někdy bojovat ve druhé lize o slušné umístění či pomýšlet na postup. Bohužel nás opět trápí úrazy a zdravotní problémy, které nedovolí klíčovým hráčům pravidelně nastupovat. Důvod, nejen herní, ale i psychický, který nás dokázal ovlivnit. Ale toto neberu jako hlavní důvod našich špatných herních projevů. I bez takových hráčů je naše mužstvo silné a potřebně zkušené. Není nikdo, koho bych mohl kritizovat za předvedené výkony. Náš největší problém je v týmovém pojetí celé hry.

S jakým cílem vstupuje Třebíč do play-off a jaká je nálada v šatně?

Cíl je jasný. Vyhrát všechny zápasy a postoupit zpět do druhé ligy. Je všeobecně známo, že pokud se vyhrává a vše vychází, nálada je dobrá. Bohužel existuje i opak tohoto rčení.

V prvním kole play-off Třebíč narazí na Slovan Černá Pole, co od těchto zápasů očekáváš?

Slovan Černá Pole je soupeř, který nám dokázal vrátit domácí porážku. Proto musíme do hry vstoupit koncentrovaně. S odhodláním se pro výhru poprat. Jde o zápas play-off a i když nám budou chybět důležití hráči, očekávám a věřím v naše vítězství a následný postup do dalších bojů.

A jaké jsou nejsilnější zbraně soupeře?

Bohužel nejsilnější zbraní soupeře je třebíčská obrana.

Slovan má „fanatické“ fanoušky. Jsou cítit obavy z atmosféry, která bude panovat při zápasech?

Na atmosféru se opravdu těším. Neznám žádného hráče, který rád hraje v komorních podmínkách. Myslím si, že tyto fanoušky by soupeřům mohly závidět i týmy z vyšších soutěží. Pro nás to nemusí ovšem znamenat jen negativa, i takové povzbuzování soupeřových fanoušků dokáže člověka vyburcovat k lepším výkonům.

Co chceš vzkázat našim fanouškům?

Určitě bych jim chtěl poděkovat za podporu a za docházku na naše domácí zápasy.

Díky za čas a přesnou mušku v play-off!

Michal Čermák

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy