Jedno vítězství zajistilo třebíčským play-off

Sobotní střelecká nemohoucnost znamenala porážku s velmi silným týmem Slovanem Černá Pole, ale naopak povinné vítězství nad předposledními Černovicemi zajistilo třebíčským basketbalistům postup do play-off. Před play-off ještě čeká třebíčský tým poslední dva zápasy základní části na palubovkách třetích Husovic A a už jistých sestupujících Husovic B.

TJ Třebíč - Slovan Černá Pole 50:67

» statistika a komentář

Body a sestava: Janík 19, Vrtal 10, Čermák 6, Šárka 6, Sladký 4, Cejpek 3, Ferdan 2, Černý D., Diviš, Janků, Špaček.

Po dlouhé době téměř kompletní sestava dávala naději na dobrý výsledek, kdy chyběli pouze Erasmák Radim Černý a nemocný Vérosta. Zůstalo pouze u naděje, i když vstup do utkání byl dobrý. Rychlé vedení 7:2 ve 4. minutě, ale domácí zaskočilo a od té doby po dobu 13 minut dali třebíčští pouze dva body a to ještě z trestných hodů. Slovan svojí precizní hrou si uzmul poločasové vedení 21:35.

Druhý poločas začal opět nadějně. Třebíčští byli více bojovnější než v první půlce, ale díky střelecké impotenci se dostali pouze na dostřel 12 bodů. Slovan měl celý zápas pod kontrolou a zaslouženě si dokráčel pro další vítězství a je dost pravděpodobné, že Slovan nebo Husovice A budou soupeři Třebíče ve čtvrtfinále play-off.

TJ Třebíč - SKB Černovice 91:46

» statistika a komentář

Body a sestava: Cejpek 21, Janík 20, Špaček 10, Černý D. 9, Čermák 7, Ferdan 7, Sladký 5, Janků 4, Šárka 4, Vrtal 4, Diviš.

V neděli do Třebíče přicestoval tým SKB Černovice, který se pohybuje ve spodních vodách tabulky. Třebíč neponechala nic náhodě a hned vedla 9:0, pak teda naposled nechala vyniknout i hráče Černovic, kteří srovnali na 9:9. Od sedmé minuty byla Třebíč o krok, někdy i o dva před soupeřem. Třebíč se prosazovala jak z podkoše, tak nájezdů i z perimetru (10 trojek, jaký to rozdíl oproti sobotě) a bylo z toho poločasové vedení 40:23.

Ve druhém poločase pokračovala třebíčská střelecká pohoda a domácí svůj náskok každou minutou navyšovali. Dojem pouze kazili ne vždy přesné výroky rozhodčích a unfair zákroky některých hráčů Černovic. Třebíč si tímto vítězstvím zajistila dvě kola před koncem místo ve vyřazovací části soutěže.

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy