Basketbalisté v Brně uspěli jen napůl

Jedno vítězství si odvezli z venkovního dvojzápasu basketbalisté TJ Třebíč. Mužstvo z Vysočiny uspělo v 11. kole oblastního přeboru na palubovce Černovic. Svěřenci Vladimíra Smitala v následném utkání regionální soutěže podlehli Černým Polím.

ČERNOVICE - TŘEBÍČ 58:69

Hosté nastoupili s devíti hráči i kapitánem Čermákem, ale bez Diviše, Ferdana a nově i Cejpka. Zápas lépe začali domácí, kteří v první polovině utkání udržovali mírný náskok.

Zlom nastal ve druhém poločase, kdy Třebíčští zpřesnili hru zejména v obraně. Do konce třetí čtvrtiny hráči z Vysočiny strhli vedení na svou stranu a na začátku poslední části desetibodovou sérií rozhodli.

„Nezačali jsme dobře a brzy prohrávali o osm bodů, ale pak jsme to stáhli. Druhou čtvrtinu jsme byli opticky lepší, ale ztrátu jsme smazali až ve třetí čtvrtce. Ve čtvrté jsme už soupeři nedali šanci. Všichni kluci zahráli velmi dobře, včetně mladých," hodnotí trenér Třebíče Vladimír Smital.

ČERNÁ POLE – TŘEBÍČ 85:46

Brňané byli od začátku lepším týmem a prokazovali své kvality. Hostům navíc vázla útočná hra, když nedávali jednoduché koše, ani se netrefovali z dálky. A když se přidaly nepřesnosti v defenzivě, bylo prakticky rozhodnuto. Porážka je pro Třebíč hořká o to víc, že si poranil kotník Radim Černý.

„Špatně jsme začali, první koš dali až někdy v šesté minutě a to ještě první čtvrtina byla z naší strany nejlepší. Druhou a třetí čtvrtku jsme měli velmi špatnou a bylo po zápase. Poslední část se utkání už jen dohrávalo. Soupeř byl lepší, vyhrál zcela zaslouženě, a pokud tak bude hrát dál, půjde o jednoho z favoritů soutěže," uznal třebíčský kouč Vladimír Smital.

Toho nejvíce mrzela koncovka. „Nedávali jsme šoupáky, což nám sice moc nejde celou sezonu, ale tentokrát bylo proměňování jednodých košů od nás obzvláště tragické. V tom byl hlavní rozdíl mezi námi a soupeřem," uzavřel hodnocení Smital.

autor: Jiří Oborný / Třebíčský deník
foto: Deník/Libor Plíhal

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy