Porážka v koncovce v Kroměříži a vítězství ve Zlíně

Sezóna 2016/2017 zahájena. Třebíčští basketbalisté nastoupili k zápasům na palubovkách soupeřů z Kroměříže a Zlína. V Kroměříži ve vyhecovaném utkání Třebíč nezvládla závěr a odvezla si porážku o 8 bodů, naopak ve Zlíně měli třebíčští od začátku utkání ve svých rukou a domů přivezli vítězství o 13 bodů. O víkendu 8. - 9. 10. čeká Třebíč na domácí palubovce krajská derby se Žďárem nad Sázavou a Jihlavou.

Slavia Kroměříž - TJ Třebíč 72:64

» statistika a komentář

Body a sestava: Cejpek 16, Černý D. 12, Janík 9, Špaček 9, Černý R. 7, Vrtal 7, Ferdan 2, Šárka 2, Diviš, Janků, Sladký.

V tradičně slušně zaplněné kroměřížské hale nastoupili třebíčští basketbalisté bez několika hráčů k prvnímu utkání nové sezóny. Vstup do zápasu se nesl v bodovou přetahovanou, kdy na obou stranách dominoval útok nad obranou. Jenže v 5. minutě domácí trefili tři rychlé trojky a odskočili na 8 bodů. Druhá čtvrtina byla plně v režii Kroměříže, kdy domácí zagresivnili obranu a třebíčským, kteří se stále rozkoukávali to dělalo velké problémy. Naštěstí budíček přišel ještě zavčas a do poločasu Třebíč umazala skóre z -18 na -9.

Třetí čtvrtina byla v podání třebíčských nejlepší pasáží z celého utkání. Kroměříži jsme se vyrovnali agresivitou v obraně a v útoku začali dominovat naši habáni pod košem ve spolupráci s rozehrávači a dokonce jsme se na chvíli dostali do vedení. Bohužel, ale Kroměříž si to pohlídala a do konce čtvrtky si vedení vzala zpět. Ve čtvrté čtvrtině pokračoval parádní basketbal z obou dvou stran, kdy vždy jeden ze soupeřů se prezentoval menší bodovou šňůrou, proto se šlo do koncovky s rozdílem dvou košů pro Kroměříž, bohužel Kroměříž minutu před koncem trefila šťastnou trojku a třebíčští už neměli síly na zvrat v utkání.

Třebíč na palubovce silné Kroměříže od konce druhé čtvrtiny podala dobrý výkon, na který bude chtít navázat ve Zlíně.

SKB Zlín B - TJ Třebíč 51:64

» statistika a komentář

Body a sestava: Černý D. 16, Vrtal 13, Sladký 9, Šárka 6, Cejpek 4, Černý R. 4, Janků 4, Špaček 4, Diviš 2, Janík 2.

Brzké ranní cestování do Zlína se na třebíčských nepodepsalo, ale větší problém dělala náhradní tělocvična, ve které se utkání odehrálo, ale i s tím jsme si poradili. Začátek utkání přinesl nějaké nepřesnosti, ale čím víc čas plynul, tím víc byla Třebíč dominantnější na hřišti. V závěru druhé čtvrtiny jsme si šňůrou 9 bodů vybudovali náskok +13.

Třetí čtvrtina byla z pohledu Třebíče špatná, kdy jsme se trápili se zónovou obranou Zlína. Naštěstí recept jsme našli zavčas a nájezdy a následným shazováním míče na post či perimetr jsme si vybudovali náskok +17, který Zlín do konce zápasu jen kosmeticky upravil. Bohužel ke konci utkání jsme přišli o Martina Šárku, který si zvrtl kotník.

Celkově jsme byli daleko lepší a kompaktnější než Zlín. Proměňovat tutovky z pod koše a vyprostit se od zbytečných ztrát tak by náskok byl daleko výraznější.

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy