Basketbalisté na závěr padli

Je dobojováno. Třebíčští basketbalisté vyšli v závěrečném dvojutkání sezony naprázdno a zbyla na ně předposlední příčka v tabulce oblastního přeboru. Hráči z Vysočiny nejdříve padli v Kyjově a soutěžní ročník zakončili porážkou na palubovce brněnské Tesly. „Obě utkání jsme nezačali špatně. Oba zápasy vyrovnané," povídal třebíčský trenér Vladimír Smital.

KYJOV - TŘEBÍČ 73:61

Hosté, kteří ještě živili teoretickou naději na účast ve vyřazovacích bojích, nastoupili bez několika hráčů základní sestavy, ale s novou posilou Pavlem Křížem. „Chyběli nám Cejpek, Vérosta, Špaček a Janků, což bylo znát, ale špatně jsme nehráli a nedělali zbytečné chyby," komentoval třebíčský kouč.

Duel nabídl před slušně zaplněnou halou vyrovnanou partii. „Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Třebíčští drželi s Kyjovem během první poloviny utkání krok, ovšem v závěru třetí čtvrtiny se ujali vedení naposled. Domácí zaznamenali dva trojbodové koše za sebou a tím získali náskok, který se nakonec ukázal jako rozhodující.

„Ve třetí čtvrtině jsme vedli, ale v poslední části nezabránili jednomu hráči soupeře, aby nám dal tři trojky za sebou a to v podstatě rozhodlo. V závěru jsme museli riskovat," hodnotí třebíčský lodivod.

TESLA BRNO – TŘEBÍČ 62:55

Třebíči vyšel vstup do posledního utkání sezony a vypracovala si výrazný náskok. Brňané ještě do konce úvodní desetiminutovky manko výrazně umazali a do poločasu vyrovnali.

Domácí ovládli třetí čtvrtinu a hosté z Vysočiny ve zbytku zápasu neměli na zvrat dostatek sil. „Začali jsme výborně a brzy vedli o víc jak deset bodů, ale půlka byla nerozhodná. Utkání bylo vyrovnané, ale pak se nám vyfaulovali dva hráči a postupem času jsme odpadli fyzicky. Soupeř narozdíl od nás předešlý den nehrál a měl více sil," uzavřel hodnocení Smital.

autor: Jiří Oborný / Třebíčský deník
foto: Deník/Libor Plíhal

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy