Basketbalisté zvládli dohrávku s Černovicemi

Pouhých 43 bodů stačilo na vítězství basketbalistům TJ Třebíč. Mužstvo z Vysočiny hostilo v dohrávaném utkání 20. kola Oblastního přeboru Černovice, proti kterým předvedlo solidní obranu, ale špatný ofenzivní výkon. Přesto se z vítězství radovali svěřenci Vladimíra Smitala.

TŘEBÍČ – ČERNOVICE 43:33

Úvodní dějství důležitého zápasu i přes rozpačitý výkon vyšlo lépe domácím. „První čtvrtinu jsme byli lepší, dobře bránili, ale neproměňovali šance a dělali ohromnou spoustu chyb," komentoval třebíčský kouč Vladimír Smital.

Pak začali dotahovat hosté a do druhého poločasu vstoupili s těsným náskokem. „Ve druhé čtvrtce jsme nedávali koše a soupeř dotahoval," kroutil hlavou trenér Třebíče.

Po změně stran ale hostitelé zabrali a vytvořili si osmibodový náskok, který se nakonec ukázal jako rozhodující. „Ve třetí části jsme získali náskok, který se nám podařilo udržet," oddychl si třebíčský lodivod.

Ovšem jeho tým v předešlém vzájemném zápase na palubovce Černovic prohrál o třináct bodů a má tak horší vzájemnou bilanci. V závěrečném dvojzápase zavítají hráči z Vysočiny do Kyjova a sezonu zakončí na půdě brněnské Tesly. Smitalův tým bude hájit předposlední příčku v tabulce, která by podle všeho měla být nesestupová.

„Bude to samozřejmě těžké, ale přesto chceme alespoň jednou vyhrát. Uvidíme, jestli se nám to podaří v sobotu nebo v neděli. Tesle jde o postup do vyřazovací části. Kyjov jsme doma o hodně porazili, ale oni hrají jinak venku a jinak doma," nechal se slyšet třebíčský kormidelník.

autor: Jiří Oborný / Třebíčský deník
foto: Deník/Libor Plíhal

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy