Vyhrát je naše povinnost, hlásí kouč Smital

Jde do tuhého. Basketbalisté TJ Třebíč jdou od porážky k porážce a po čtyřech neúspěšných zápasech v řadě se propadli až na chvost tabulky. Do konce sezony zbývají poslední čtyři kola, a i když svěřenci Vladimíra Smitala mají domácí zápas proti Černovicím k dobru, potřebují o víkendu na domácí palubovce oba duely bezpodmínečně vyhrát.

„Pokud se chceme zachránit, je to naše povinnost, i když je vždycky otázkou, jak se nám v zápasech bude dařit. Teď už se ale nemáme na co odvolávat a prostě musíme," burcuje třebíčský kouč Vladimír Smital.

Tým z Vysočiny dnes hostí Kroměříž a zítra Zlín B. „S oběma týmy jsme na podzim prohráli a chceme jim to vrátit," uvedl další motivaci šéf třebíčské střídačky.

V sobotním 23. kole do Třebíče zavítá pátá Kroměříž. „Soupeř je to nepříjemný, ale k poražení. Předpokládám, že to bude vyrovnané utkání. Kroměříž nemá výraznou osobnost, ale zdobí jí kolektivní pojetí hry. My musíme hlavně dobře bránit," pravil Smital.

V neděli dopoledne jeho mužstvo v rámci 24. kola hostí Zlín B, kterému patří devátá příčka. „Hrají rychlý basket a mají silné individuality, dobré střelce i nacvičené signály. Samozřejmě u béček záleží, v jaké sestavě přijedou, mohou mít pendly z vyšší soutěže. My se s tím ale musíme popasovat," má jasno třebíčský lodivod.

Třebíč by měla nastoupit v silném složení. „Bude nás asi dvanáct. Nebude jen Babák, kterému se obnovilo zranění, a naopak se vrátí po dlouhé nemoci David Janků," hlásí třebíčský kormidelník.

autor: Jiří Oborný / Třebíčský deník
foto: Deník/Libor Plíhal

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy