Poslední utkání sezóny 2021/2022 čekalo na mladý C-tým v Mikulově, kam třebíčští cestovali v rámci dohrávky 16. kola. Bohužel na zkušený domácí tým třebíčští nestačili a sezónu zakončili porážkou.

INMEDIAS Mikulov - TJ Třebíč C 52:45

Body a sestava: Šeda 12, Novák D. 8, Lenikus 6, Nováček O. 5, Skála 5, Obršlík 4, Weigl 3, Bulíček 2, Hospůdka, Prodělal jun., Vinkler.

Na poslední zápas sezóny vyjelo třebíčské céčko do Mikulova, kde na ně čekal soupeř v plné sestavě. Avšak třebíčský tým co se počtu týká se také nenechal zahanbit, když přijel v 11 hráčích. Začátek zápasu byl od obou týmů pomalý a nepřesný, když skóre otevřel tým domácích až po čtyřech minutách zápasu.

Mikulovští hráči si postupně vybudovali náskok 8:0, který dokázal ztenčit až Šeda po koši s faulem a následným proměněným trestným hodem. Bohužel ospalému tempu domácích se dokázalo céčko dokonale přizpůsobit a kvůli ztrátám a nepřesnostem v útoku nedokázali vedení Mikulova dále snížit. Mikulovští nevynikali jen v pomalém tempu, ale také v zákeřnosti a tvrdých faulech, které však nebyli mnohdy ze stran rozhodčích odpískány.

Poté, co na začátku třetí čtvrtiny byl Šeda opět zákeřným zákrokem faulován, tak došlo k potyčce mezi hostujícím kapitánem Skálou a jedním z domácích hráčů Mikulova. Po fyzických a slovních útocích byli oba aktéři vyloučeni a posláni do šaten. Zbytek třetí čtvrtiny a v podstatě již celý zápas se pak nesl ve stejném duchu jako předtím. Třebíč nedokázala kvůli nepřesnostem ukrojit z mikulovského vedení, i když byli stále na dosah, nikdy se jim nepodařilo skóre vyrovnat.

Svoji premiéru si tak ke konci zápasu odbyl i nováček v týmu Adam Weigl, který hned po nástupu trefil střelu za tři body a připsal si tak první body. Třebíčské může mrzet mizerná úspěšnost při TH, kdy 13 neproměněných TH při prohře o 7 bodů bolí. Céčku tímhle utkáním skončila sezóna, ve které získali cenné zkušenosti, které hodlají využít do nadcházejících sezón v mužském basketbalu.