Domácí premiéru si odbyl mladý třebíčský C-tým mužů, který přivítal týmy Mikulova a Kroměříže. V sobotu se z vítězství mohl radovat třebíčský tým, naopak v neděli si domů odvezla vysoké vítězství hostující Kroměříž.

TJ Třebíč C - INMEDIAS Mikulov 73:52

Body a sestava: Skála 23, Šeda 16, Lenikus 14, Hospůdka 10, Obršlík 6, Kincl 4, Bayarmagnai, Čeloud, Veleba.

Sobotní zápas proti Mikulovu již na samém začátku vypadal pro třebíčské céčko slibně, neboť mikulovští přijeli pouze v pěti hráčích. I přesto však byli ve výškové převaze, a svými značnými zkušenostmi dokázali první čtvrtinu vyhrát 15:19.

V úvodní čtvrtině držel třebíčské nad vodou zejména Lenikus. Zónovou obranu, kterou Mikulov po celý zápas využíval, se však již ve druhé čtvrtině podařilo úspěšnými nájezdy a střelbou překonávat. Céčko po zvládnuté druhé čtvrtině vedlo 32:26 a po zbytek utkání už jen zbývalo udržet a postupně navyšovat rozdíl ve skóre.

To se povedlo i díky několika úspěšným střelám za tři body, kde se nejvíce prosadil mladý Hospůdka, Lenikus a Skála, či výbornými nájezdy Franty Šedy. Pochvala však patří celému týmu, neboť předvedli výbornou týmovou hru, která je zejména proti zónové obraně velmi důležitá.

Mikulov na svůj chabý počet hráčů nakonec doplatil, kdy poslední minutu před koncem si jeden z nich připsal pátý faul a hosté dohrávali ve čtyřech. Třebíčští poté na konci zápasu mohli oslavit nejen svoji premiéru na domácím hřišti, ale také hned první domácí vítězství.

TJ Třebíč C - Slavia Kroměříž B 59:107

Body a sestava: Šeda 21, Obršlík 15, Skála 8, Bříza 4, Hospůdka 4, Lenikus 4, Bayarmagnai 3, Čeloud, Kincl, Veleba.

V neděli čekal na třebíčské velmi silný tým z Kroměříže. Na rozdíl od sobotního Mikulova, Kroměříž přijela v plném počtu dvanácti hráčů. I přesto, že výšková převaha patřila nyní na stranu třebíčských, rychlý, přesný a zkušený tým soupeře tuto převahu v podstatě vymazal.

První čtvrtina však nedopadla pro Třebíč vůbec špatně, když třebíčští prohrávali pouze o jediný bod 19:20. Avšak skvěle provedený pressing po celém hřišti, který soupeř praktikoval téměř celý zápas, způsobil drtivou většinu třebíčských ztrát. Na tuto obranu nedokázal mladý domácí tým pořádně zareagovat a mnohdy se nepodařilo dostat ani na útočnou půlku. Když se to však povedlo, málokdy útok skončil jinak než faulem ze strany Kroměříže nebo neúspěšným nájezdem, či střelbou.

Reagovat nedokázalo céčko ani v obraně, kde byla rychlost a zkušenosti Kroměříže znát nejvíce. Nepřesnosti v útoku, chyby v obraně a mnoho ztrát způsobilo, že se rozdíl ve skóre čím dál tím více navyšoval v neprospěch domácích. Průběh zápasu a kruté konečné skóre ukazuje, co vše musí třebíčští hráči ještě zlepšit, aby dokázali být pro tak silné týmy výzvou.

Drtivá porážka v nedělním zápase, kterou třebíčský tým utrpěl, tak zastiňuje vysoké sobotní vítězství. Avšak stejně jako minule, i tentokrát je mladý třebíčský tým o něco zkušenější, ví, kde se zlepšit a na čem zapracovat, aby dokázali být opět o něco nebezpečnější. Jak se jim to podaří můžeme sledovat 13.11 v Bystřici nad Pernštejnem a 14.11 v Podolí, kam třebíčští míří k dalším utkáním.