Po dvou porážkách z úvodu roku ve Vyškově a v Černých Polích se béčko představilo opět na domácí palubovce, v dohrávkách z prosince proti béčku Žabin a Šlapanicím.

TJ Třebíč B - SK Žabovřesky B 88:65

Body a sestava: Balko 28, Pavlas 22, Man 21, Novák D. 10, Kissler 2, Mikoláš 2, Skála 2, Mahdalík 1, Mifka.

Sobota večer byla ve znamení souboje s béčkem brněnských Žabovřesk. V domácí sestavě chyběl nejlepší střelec týmu - Radek Svoboda, hůře na tom ale byli hosté, kteří dorazili pouze se 6 hráči. Vzhledem k počtu zvolily Žabovřesky zónovou obranu, se kterou si domácí od začátku až do konce zápasu věděli rady.

Hned v úvodní čtvrtině třebíčští zaznamenali 4 úspěšné trojkové pokusy a dali tak zapomenout na střelecké trápení z předchozích zápasů. Vítězná první desetimintovka (20:14) domácí neuspokojila a během prvních 3 minut druhého dějství odskočili do vedení už 30:14.

Každý náznak o snahu hostujících hráčů vrátit se do zápasu dokázali třebíčští odvrátit úspěšnými doskoky, nebo dalšími proměněnými trojkami, kterých duo domácích střelců (Balko, Man) zaznamenalo celkem deset. Z povedeného zápasu, kdy soupeř nekladl větší odpor, si tak béčko odneslo možná trochu nečekané, ale o to cennější vítězství.

TJ Třebíč B - Sokol Šlapanice 46:59

Body a sestava: Balko 23, Man 6, Pavlas 6, Mikoláš 5, Kissler 4, Novák D. 2, Hospůdka, Mahdalík, Skála.

V neděli se do Třebíče přijel poprat o svou teprve druhou výhru v sezóně tým Šlapanic. Z prvního společného souboje si třebíčští odvezli přesvědčivé vítězství, a tak se očekávalo, že lepší postavení v tabulce potvrdí Třebíč také v odvetě.

Začátek zápasu odpovídal očekávání, když se třebíčští ujali vedení, které pomalu navyšovali. V poločase svítilo na tabuli skóre 27:14, střelecky se sice nedařilo nikomu, hosté ale za druhou čtvrtinu zaznamenali dokonce pouhý jeden koš ze hry, takže i špatný výkon stačil domácím k vedení.

Od začátku třetí čtvrtiny však hosté hru výrazně přitvrdili a laxně hrající domácí nedokázali na tuto změnu reagovat. Šlapaničtí hráči minutu po minutě stahovali náskok, jednoduchými kombinacemi překonávali třebíčskou obranu a když začali trefovat i střely z dálky, opaření domácí nebyli schopni ničeho jak v obraně tak v útoku, ve kterém se nebyl schopen prosadit nikdo kromě Michala Balka, který zaznamenal polovinu z domácích 46 bodů.

Kolaps ve druhé polovině zápasu, kterou domácí prohráli 19:45, stál Třebíč povinné vítězství, které si tak zaslouženě odvezly nadšeně hrající Šlapanice.