Sezónu o víkendu zahájilo i béčko, které se při své premiéře v Jihomoravské lize utkalo s krajskými rivaly z Jihlavy a Žďáru nad Sázavou. Za 14 dní by se měl B-tým představit na domácí palubovce proti brněnským celkům Šlapanic a Slovanu Černá Pole.

Třebíčská rezerva se díky zaslouženému a složitému zařazení A-týmu do druhé ligy dostala do Jihomoravské ligy, kam jí postup v březnu zhatila vládní opatření a totální ignorace basketbalového svazu. V loňské sezóně předváděla svoji dominanci v Oblastním přeboru II a očekávalo se, jak si poradí se šikovnějšími soupeři. Bohužel v týmu se do startu událo doslova soupiskové rošambó. Tým opustili hned 3 klíčoví poctiví podkošáci - Prodělal (C-tým), Jarda Svoboda (důchod) a Tesař (prcíř) a dlouhodobě zraněná opora Hanáček.

V posledním týdnu se na marodku přidali další hráči základní pětky – Balko, Janík (nemoc), dále Milota, Lenikus (kotník) a pouze jeden zápas odehráli Kissler (záchrana Dukovan) a Beneš (rodina). Aby toho nebylo málo, tak z torza týmu si v pátek pohmoždila kotník čerstvě trenérskými licencemi ověnčená dvojice Svoboda a Mifka. Všechny nepříjemnosti tak musel nahradit z áčka vypomáhající (opravdu) Sladký a z důchodu stažený Kohout, který zažil zápasovou premiéru po 15 letech.

BC Vysočina B - TJ Třebíč B 67:58

Body a sestava: Pavlas 19, Sladký 15, Svoboda 13, Skála 4, Beneš 3, Mifka 2, Novák D. 2, Kohout.

První zápas nás čekal v nedaleké Jihlavě, kde už všichni znají vlhkou bazénovou atmosféru. Velká skupinka třebíčských fans viděla od první minuty reálný odraz letní přípravy. Domácí borci byli všude rychlejší, důraznější a přesnější. Pohodově si udělali náskok 10:2. Ale co se béčko dlouhodobě skvěle naučilo v nižší soutěži od svých soupeřů, to nyní praktikovalo naplno.

Soupeře totálně unudilo svou pomalou a mdlou hrou a hned poté vyrazilo na zteč. Rázem byl v 16. minutě stav 24:26 pro hosty. Poté si domácí vzali timeout a zase se vyhecovali do své hry. Náskok narostl až na 24 bodů a třebíčská rezerva už jen korigovala na přijatelných 9 bodů na konci zápasu.

Skvěle hráli Pavlas se Sladkým a hostující diváci. Se zbytkem to bylo horší, ale objevily se i světlé momenty hry. Na premiéru v soutěži a sestavu s utaženými kotníky to byl dobrý výsledek.

BK Vlci Žďár B - TJ Třebíč B 68:64

Body a sestava: Sladký 20, Pavlas 10, Skála 9, Novák D. 8, Svoboda 7, Mifka 6, Kissler 4, Kohout.

V neděli se opět utkaly rezervní týmy, tentokrát ve Žďáře. Domácích bylo pomálu a dlouho trvalo, než si srovnali mířidla. Třebíči se povedl vstup do zápasu a hosté rychle vedli 0:9, kdy většinu práce odváděl Sladký. Domácí srovnali hru a první půlka už málem skončila nerozhodně, jenže se zraněním hrající hostující lodivod Mifka vzal poločas do svých rukou a z půlky nekompromisně trefil za tři.

V druhém poločasu se vyměnili hráči pod košem, kde se začalo dařit Pavlasovi, ale s umírající střelbou bylo skóre dále jako na houpačce. Opory hostů si musely dávat velký pozor na svoje fauly. V obraně se jako lvi rvali mladíci Skála a Novák. Bohužel vedení 2 minuty před koncem nevydrželo, domácí pivot trefil úspěšně své trojkové pokusy a bylo po slávě.

Závěrečná snaha udělat něco se čtyřbodovým mankem bohužel už nebyla pro Třebíč úspěšná.