Postupové ambice živí třebíčský basketbalový B-tým i po dalším hracím víkendu. Nejprve zvládl sobotní utkání na palubovce Kyjova a v neděli si poradil s týmem Mikulova.

Jiskra Kyjov B - TJ Třebíč B 73:79

» statistika a komentář

Body a sestava: Janík 38, Balko 14, Beneš 6, Svoboda R. 6, Lenikus 5, Mifka 5, Novák D. 5, Skála.

Ve výrazně oslabené sestavě pouze s 8 hráči nastoupilo třebíčské béčko proti domácímu Kyjovu, který do zápasu měl připravenou kompletní dvanáctku. Přestože třebíčský tým v zápase prohrával jen v první minutě, vítězství se nerodilo lehce. Třebíčští si v úvodu rychle vypracovali desetibodový náskok, domácí se ale v průběhu celého zápasu drželi na dostřel, a tak se Třebíč až do samotného závěru musela o výsledek bát.

Nedařila se střelba z dlouhé vzdálenosti, tým ale táhl skvělými nájezdy neúnavný Honza Janík, který do koše soupeře nasázel 38 bodů včetně 10 proměněných trestných hodů z 11 pokusů. Závěr zápasu zdramatizovali domácí zlepšenou střelbou, i přes to si ale Třebíč vítězství dokázala pohlídat a odvezla si výhru 73:79.

INMEDIAS Mikulov - TJ Třebíč B 45:77

» statistika a komentář

Body a sestava: Janík 21, Svoboda R. 21, Balko 12, Novák D. 10, Lenikus 6, Mifka 3, Beneš 2, Skála 2.

Do zápasu proti Mikulovu nastoupil v neděli ráno třebíčský tým v nejstřízlivější možné sestavě. Příležitost nabrat nové zkušenosti dostali na jihu Moravy mladí hráči z lavičky v čele s Davidem Novákem, který na večerním bowlingu šetřil síly, v neděli skóroval jako první a celkem si připsal 10 bodů.

Zápas jinak ale nenabídl hezkou podívanou. Domácí tým sází výhradně na schopnosti svých podkošových hráčů a pomalé tempo hry, kterému se bohužel třebíčský tým v první čtvrtině přizpůsobil. Po první desetiminutovce tak bylo skóre 7:10 pro Třebíč. Postupem času třebíčští hru zrychlili a domácím, kteří rychlostně nestačili, začal ujíždět vlak.

Formu z bowlingové dráhy si dokázal přenést Aleš Skála, který po střelecké explozi zatížil konto domácích 2 body. Ty mu sice nevěřící domácí stolek v zápise z utkání odepřel, ale po přezkoumání se mu je vedení našeho týmu rozhodlo do interních statistik zaznamenat. V ne příliš pohledném zápase si nicméně Béčko nakonec bez problémů dokráčelo pro dvanácté vítězství v sezoně v poměru 45:77.

Za 14 dní čeká náš tým těžký trojboj, kdy se nejprve v pátek představíme na parketu a baru v Domě zahrádkářů při basketbalovém plese TJ Třebíč a o víkendu pak na domácí palubovce hostíme od tradičních 17 a 10 hodin týmy Znojma a Moravské Nové Vsi.

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy