Béčko prožilo úspěšný víkend, kdy v sobotu dokázalo lehce přehrát Vyškov B a v neděli si poradilo se silnou Kroměříži B. Za 14 dní třebíčští cestují na palubovku lídra soutěže z Podolí a do Bystřice nad Pernštejnem.

TJ Třebíč B - BK Vyškov B 86:46

» statistika a komentář

Body a sestava: Balko 35, Svoboda R. 10, Hanáček 9, Tesař 9, Lenikus 8, Skála 6, Beneš 5, Novák 4, Hudeček R.

V sobotní sváteční podvečer hostilo třebíčské béčko tým z chvostu tabulky – rezervu Vyškova. Celý víkend se náš tým musel obejít bez stále zraněného Kisly a nemocí skoleného Mifina. Přesto se v domácím dresu sešlo osm hráčů a od úvodních minut se zápas odvíjel podle papírových předpokladů.

Děravá obrana hostů nechávala třebíčské od začátku pohodlně navyšovat svůj náskok z jednoduchých nájezdů a rychlých protiútoků a už o poločase byl rozdíl ve skóre téměř třicetibodový (46:17). Do druhého poločasu naskočil rovnou z vlaku Tesy a i za tento omezený čas stihl podpořit tým 9 body.

Slušnou porci odehraných minut opět mohli dostat naši nejmladší hráči (Lenikus, Novák, Skála) a všichni tři se v zápase dokázali prosadit střelecky. Náskok se podařilo do konce zápasu navýšit až na rovných 40 bodů a domácí si tak pohodlně dokráčeli pro povinné dva body.

Nejlepší střelecký výkon dosavadního průběhu sezony předvedl s 35 body Michal Balko, se kterým si hostující obrana nevěděla rady. Kaňkou na sobotním vítězství však bylo zranění kotníku Radka Svobody.

TJ Třebíč B - Slavia Kroměříž B 70:50

» statistika a komentář

Body a sestava: Janík 23, Tesař 12, Hanáček 11, Balko 9, Prodělal 8, Lenikus 2, Novák 2, Skála 2, Beneš 1.

Od nedělního utkání jsme očekávali těžký souboj s týmem Kroměříže, který zatím v sezoně ztratil jen jediné utkání a figuroval na čele tabulky. Po sobotním zápase jsme se navíc museli obejít už celkem bez tří opor (Svoboda, Kissler, Mifka).

Hra začala ve vysokém tempu, které nasadila malá sestava hostů. Domácí se ale díky pěti úspěšným tříbodovým pokusům v průběhu první desetiminutovky dostali do nadějného vedení 27:13. Hned v první minutě druhého dějství Kuba Hanáček přidal další trojku a slušnou úspěšnost v útoku se Třebíči dařilo držet až do poločasu, který skončil vedením domácích 45:29.

Jako vyměnění nastoupili hráči Třebíče do druhé půle. Nedařila se střelba z dálky, nájezdy, ani hra zpod koše. Až po čtyřech minutách se prosadil Tesy, který zaznamenal 4 z celkových 6 bodů domácích ve třetí čtvrtině a definitivně tak zastavil hosty, kteří se už nadechovali k návratu do zápasu, ale díky podobně špatnému útoku zaznamenali za 10 minut jen o bod víc, než domácí. Oboustranně nepovedená třetí čtvrtina tak skončila 6:7 pro hosty.

V závěrečném dějství se sice Kroměříž rozstřílela zpoza trojkového oblouku, to už ale nic nezměnilo na tom, že si Třebíč (v závěru opět i se všemi mladíky na hřišti) vítězství pohlídala, a přidala tak čtvrtou letošní výhru na domácí palubovce. Všichni hráči, kteří nastoupili se zapsali mezi střelce, nejvýrazněji se prosadil z áčka pendlující Honza Janík (23 bodů).

Za dva týdny se béčko pokusí zabojovat o další vítězství v Podolí a v Bystřici nad Pernštejnem.

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy