František Konvička zařazen do Síně slávy třebíčského sportu

Dne 17. 2. 2017 proběhlo v třebíčském klubu Hájek vyhlášení již 47. ročníku tradiční ankety Sportovec Třebíče, tentokrát za rok 2016. Velké pocty se dočkal i basketbal, především legenda československého basketbalu a třebíčský odchovanec pan František Konvička, který byl zařazen do Síně slávy třebíčského sportu. Po slavnostním večeru došlo i na setkání se spoluhráči z dob staršího dorostu, který v roce 1956 v čele s Františkem Konvičkou vyhrál titul mistra Československa.

A jak vypadalo letošní jmenování do Síně slávy, kam byla zařazena ikona třebíčského basketbalu František Konvička? „V předchozích ročnících byl vždy oceněn někdo, kdo svůj sportovní život prožil v Třebíči, nikdy neměl medaili z mistrovství světa a nebyl ani v reprezentaci. Jeho činnost měla ale velký význam pro sport v našem městě," vysvětluje místostarosta Třebíče Milan Zeibert a pokračuje:

„Letos to bylo jinak. František Konvička odešel z Třebíče jako velký talent, který ve sportovním světě naplnil, dosáhl řady poct a dnes přijal i tu třebíčskou, malou a opožděnou. Bylo hezké, když v závěru řekl, že titul dorosteneckého mistra republiky, který získal v dresu Spartaku, je pro něj stejně důležitý jako ty další, už skutečně velké," těší místostarostu Třebíče.

foto: Deník/Jiří Oborný
zdroj: Jiří Oborný / Třebíčský deník

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy