Z víkendového výjezdu bez vítězství

Čas plyne jako voda a už je tu půlka listopadu a tím dlouho očekávaný výjezd k nejvzdálenějšímu protivníkovi do Zlína. Bohužel výsledkově nám to stále na hřištích soupeřů nejde i když herně už tolik nezaostáváme. Začátek soutěže nepříjemný, ale teď nás čeká v řadě 5 zápasů na domácí palubovce a naším cílem nemůže být nic jiného než vybojovat vítězství, abychom se vyhrabali ze spodních pater tabulky.

SKB Zlín B - TJ Třebíč 76:71 statistika a komentář

Body a sestava: Svoboda Jar. 19, Černý D. 15, Šárka 10, Čermák 9, Vrtal 6, Černý R. 4, Diviš 4, Babák 2, Špaček 2, Janků.

Po dlouhé době mohli o nadcházejícím víkendu třebíčští basketbalisté zavzpomínat na druholigová léta, protože je čekal poprvé v oblastním přeboru zájezd. Komplikace se kupili hned od začátku týdne, kdy do pátku nebylo jasno, kdo ze zdravotních či osobních důvodů nepojede. Naštěstí jsme vyrazili ve slušném počtu 10 hráčů a 2 trenérů, ale po necelé hodince jízdy přišla další komplikace, tentokrát dopravní. Dopravní kolaps v Brně na slavné D1, kdy cesta v koloně od sjezdu na Bratislavu k Rohlence trvala 50 minut. Bylo lehce po čtvrt na osm a třebíčští parkovali u haly. Jenže s domácími ani rozhodčími nebyla řeč, takže po 4 minutové rozcvičce jsme šli na věc.

Vstup do zápasu nebyl vůbec špatný a dlouhá cesta s „nerozcvičkou“ moc na třebíčských znát nebyla a s favoritem držela krok. Celý první poločas se nemohl ani jeden z týmů utrhnout, proto bylo skóre v poločase 38:38. Třetí čtvrtina se lépe vydařila třebíčským, bohužel hned na začátku si udělal výron (ne ten příjemný) Vojta Babák a na perimetr zbylo po zbytek zájezdu jen kvarteto hráčů. Bohužel ve čtvrté čtvrtině jsme nedokázali proměnit pár šoupáků, neubránili pendlujícího Krutílka a tím pádem v koncovce přišli o mírný náskok…a to nás po zápase čekal ještě boj ve zlínských lokálech.

Slavia Kroměříž - TJ Třebíč 76:52 statistika a komentář

Body a sestava: Černý D. 13, Šárka 11, Diviš 9, Vrtal 8, Černý R. 5, Janků 3, Svoboda Jar. 3, Čermák.

Škoda, že ČBF nerozdává body za noční život, protože si troufám říct, že remízu jsme vybojovali. Špajda snad i vyhrál, bohužel nezvítězil nad motorikou svého těla a do zápasu nebyl schopen nastoupit. Vojta kotník neroztančil a Sonyho sice na diskotéku pustit nechtěli, ale do haly vpuštěn byl, takže nastoupilo 7 statečných a jeden pornoherec.

Hned v úvodním kvartále jsme nadrženého, naskákaného soupeře z Kroměříže dokonale zaskočili a po dobrém výkonu vyhráli. Jenže nás čekali ještě další tři čtvrtiny a tam už to bylo horší. Soupeř přitvrdil a síly docházely strašně rychle, když se k tomu přidaly nepřesnosti v útoku, tak Kroměříž měla v poločase mírný náskok. Ve třetí čtvrtce se třebíčští jen soustředili na výroky rozhodčích či provokace domácích, kteří si vybudovali velký náskok. Ve čtvrté čtvrtině jsme už špatně nehráli, ale na víc než menší zkorigování skóre to už nestačilo.

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy