Basketbalisté se dočkali kýženého vítězství

Trvalo to. Třebíčští basketbalisté dokázali zvítězit až v osmém kole oblastního přeboru. Svěřenci Vladimíra Smitala na domácí palubovce porazili husovické „béčko". Ještě před tím podlehli vedoucím Husovicím.

TŘEBÍČ – HUSOVICE 72:84

Domácí začali proti lídrovi nad očekávání skvěle a vypracovali si náskok. Ovšem zkušenější hosté poté zabrali a do konce první čtvrtiny stáhli manko na rozdíl jednoho koše. Ve druhé části už Husovice zápas otočily.

Ve třetí desetiminutovce se však zaskvěla Třebíč, která čtvrtku vyhrála o deset bodů. „Tři čtvrtiny to bylo vyrovnané, začali jsme dobře, a i když druhou část jsme prohráli, byli jsme herně lepší. Soupeř nevěděl, co má hrát," pochvaluje si domácí trenér Vladimír Smital.

Jenže v závěrečné části se hostitelům tempo udržet nepodařilo a soupeř naopak ukázal své kvality. „Soupeř prokázal zkušenost a nepodlehl tlaku, který jsme na něj vyvinuli. Naše hra byla potom jinší, než jsme si představovali. Husovice byly k poražení, ale čtvrtá čtvrtina byla z naší strany katastrofální, a proto jsme prohráli." Hodnotí třebíčský trenér.

TŘEBÍČ – HUSOVICE B 67:53

Úplně jiný zápas odehráli třebíčští basketbalisté s husovickou rezervou. Domácím opět vyšel vstup do utkání, vytvořili si náskok, který postupně navyšovali. Hostům se podařilo snížit jen na rozdíl osmi bodů. Jinak měli hráči TJ střetnutí pod kontrolou a soupeři dovolili v závěru výsledek jen kosmeticky upravit.

„Začali jsme dobře a byli celý poločas lepší, ale nevyhnul se nám herní výpadek. Druhou polovinu třetí čtvrtiny a začátek čtvrté čtvrtky jsme měli špatný. Pak jsme zlepšili obranu, dali nějaké body a vyhráli, což jsme potřebovali," hodnotí třebíčský lodivod.

autor: Jiří Oborný / Třebíčský deník
foto: Deník/Libor Plíhal

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy