PREVIEW: Třebíč čekají krajská derby

Oblastní přebor I. třídy mužů pokračuje dalším dvoukolem. Tentokrát třebíčský tým odehraje dvě utkání na palubovkách soupeřů a bude se jednat o souboje pikantní, jelikož Třebíč narazí na krajské rivaly z Jihlavy a Žďáru nad Sázavou.

15. 11. 2014 | 17:00 | BC Vysočina B vs. TJ Třebíč

V sobotním derby Vysočiny od 17:00 poměří své síly Třebíč a rezerva prvoligové Jihlavy. BC Vysočina B našla svého přemožitele hned v prvním utkání, kdy nestačila na áčko Husovic, ale od té doby už stihla posbírat 5 výher a okupuje s áčkem Husovic dělené první místo. Třebíčské určitě nečeká lehký zápas. Jihlava určitě bude mít agresivní a pevnou obranu, která je doménou všech jihlavských celků a skvělý rychlý přechod do útoku. Trenér Jakub Král bude spoléhat na své nejlepší střelce Ondřeje Králíka (Ø 15 b./zápas), Jakuba Hildemanna (Ø 11,7 b./zápas), Tomáše Sedláka (Ø 13 b./zápas), Davida Havlíčka (Ø 8,3 b./zápas) a z prvoligového áčka pendlujícího rozehrávače Tomáše Dáni.

16. 11. 2014 | 12:30 | BK Žďár nad Sázavou B vs. TJ Třebíč

Do Žďáru nad Sázavou cestují třebíčští v neděli, kde je půl hodiny po poledni čeká zápas s béčkem druholigového Žďáru nad Sázavou. Svěřenci trenéra Rostislava Veselého mají zatím bilanci 4 – 2, kdy nedokázali na domácím hřišti porazit Husovice A a venku podlehli béčku Žabin. Jestli Jihlava se vyznačuje běhavým basketbalem, tak Žďár je ještě o stupínek výš, který tím nahrazuje problémy pod košem, kde jim schází vysocí hráči. Mezi ofenzivní zbraně můžeme zařadit z áčka pendlujícího rozehrávače Tomáše Vavřínka a křídelníka Matěje Ondráčka. Dle jmen a statistik z loňských sezón (aktuální statistiky nejsou k dispozici) by mezi opory měli patřit ještě Karel Petroš a Jiří Nekovář, kteří mají zkušenosti s druhou ligou v dresu A-týmu Žďáru nad Sázavou.

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy