Smital: Alespoň do Zlína jsme nejeli zbytečně

Napůl úspěšně odstartovali novou sezonu basketbalisté TJ Třebíč. Svěřenci Vladimíra Smitala v úvodním dvojzápase oblastního přeboru vyhráli ve Zlíně. „Alespoň jsme tam nejeli zbytečně,“ těšilo třebíčského kouče.

KROMĚŘÍŽ – TŘEBÍČ 72:64

Úvodní přetahovaná vyšla lépe domácím, kteří odskočili na osm bodů. „Špatně jsme začali a první čtvrtina v podstatě rozhodla,“ povídal třebíčský trenér Vladimír Smital. Kroměříž vedení zvýraznila ve druhé desetiminutovce. Hosté se probrali ve druhé polovině zápasu, kdy snížili náskok soupeře z 19 bodů na osm. Jenže vyrovnaný závěr zvládli lépe domácí. „Od druhé poloviny jsme byli rovnocenným soupeřem, dokonce jsme v jednu chvíli vedli, ale ke konci nám došly síly. Soupeř se zkonsolidoval a v závěru utkání strhl vítězství na svou stranu,“ hodnotí Smital.

ZLÍN B – TŘEBÍČ 51:64

Po rozpačitém začátku začali získávat půdu pod nohama Třebíčští, kteří si v závěru druhé čtvrtiny vypracovali třináctibodový náskok. Ve třetí desetiminutovce se však hosté trápili. Pak ale nastal zlom a hráči TJ zvýšili náskok až na 17 bodů. Zlíňané potom stačili porážku už jen zmírnit. „Podali jsme dobrý výkon a po celou dobu vedli. Až na pár výjimek jsme měli utkání pod kontrolou. Když domácí snížili, tak kluci zapnuli a zase jim odskočili. Jednu chvíli jsme vedli až o dvacet bodů. Byl to boj a Zlín umí hrát dobrý basket, ale tentokrát nám nestačil. Škoda zranění Šárky, který má natažený vaz v kotníku,“ nechal se slyšet trenér Třebíče.

autor: Jiří Oborný / Třebíčský deník

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy