Basketbalisté ožili a důležité domácí zápasy zvládli

Zabrali v pravý čas. Basketbalisté TJ Třebíč zvládli domácí dvojzápas v době, kdy se propadli až na předposlední místo v tabulce a v závěru sezony je čeká boj o udržení. Hráči z Vysočiny nejdříve porazili na domácí palubovce Kroměříž, kterou hostili v rámci 23. kola Oblastního přeboru. Svěřenci Vladimíra Smitala v následujícím 24. kole regionální soutěže doma zdolali i Zlín. „Cíleně jsme si šli za oběma vítězstvími a teď už jen, abychom se zachránili," pochvaloval si třebíčský trenér, jehož tým kromě posledního dvojutkání na začátku dubna čeká ještě dohrávka 20. kola s Černovicemi.

TŘEBÍČ - KROMĚŘÍŽ 71:54

Domácí nastoupili do dalšího veledůležitého utkání sezony v nejsilnějším možném složení. Třebíčští i přes počáteční nervozitu strhli úvodní desetiminutovku na svou stranu. „Od začátku se hrálo vyrovnané utkání. Dobře jsme bránili, ale moc příležitostí neproměnili, proto jsme se nedostali do velkého náskoku," komentuje kouč TJ Třebíč Vladimír Smital.

Vyrovnaná partie pokračovala i ve druhé čtvrtce a hostitelé si udržovali mírný náskok. „Druhou čtvrtinu jsme o trošku odskočili, ale pořád to bylo vyrované a soupeř se snažil utkání zvrátit," podotýká Smital. Kroměříž ve druhé půli utkání zpočátku kladla odpor, ale třetí dějství nakonec těsně vyhrál soupeř. „Ve třetí čtvrtině jsme získali trošku větší náskok, ale soupeři se potom podařilo to stáhnout na rozdíl šesti bodů," popsal další fázi střetnutí domácí lodivod.

Jeho svěřenci zlomili odpor hostů až ve čtvrté části. Zpočátku sice Hanáci udržovali kontakt, ale pak odpadli a třebíčská obrana jim toho moc nepovolila. „Rozhodla až závěrečná čtvrtina, i když jsme pořád vedli maximálně tak o deset bodů, soupeře jsme předčili fyzicky," hodnotí domácí kormidelník.

TŘEBÍČ - ZLÍN B 77:55

Mužstvo z Vysočiny posílené úspěchem z předešlého klání vstoupilo dobře i do dalšího duelu. Hostitelé si brzy vybudovali desetibodový náskok „Bylo to podobné a vyrovanné utkání jako před tím s Kroměříží. Rozdílem bylo, že nám vyšel vstup do zápasu a podařilo se nám brzy odskočit na rozdíl deseti bodů," pochvaloval si třebíčský kouč Vladimír Smital.

Zlín ale zbraně neskládal a zejména ve třetí čtvrtce a v závěrečné části zazlobil a po sérii devíti bodů v řadě museli domácí trenéři sáhnout po oddechovém času. Poté si Třebíčští vedení pohlídali. „Náš náskok postupem času narůstal. Jen na začátku třetí čvrtiny jsme měli menší krizi, kdy se na nás soupeř dotáhl, ale byli jsme lepší a zaslouženě vyhráli," uzavřel hodnocení Smital.

autor: Jiří Oborný / Třebíčský deník
foto: Deník/Libor Plíhal

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy