Basketbalisté potřebují v Husovicích uspět

Je čas začít vyhrávat. Třebíčským basketbalistům minulé dva zápasy nevyšly a propadli se až na předposlední místo v tabulce. Hráče TJ o víkendu čeká venkovní dvojzápas na palubovce Husovic.

Svěřenci Vladimíra Smitala v sobotním 21. kole oblastního přeboru narazí na tamní B-tým av neděli se utkají s „áčkem", které soutěži vévodí. „Oba týmy jsou nad námi a potřebujeme vyhrát," konstatuje trenér TJ Třebíč Vladimír Smital.

Podle postavení obou soupeřů v tabulce dopadly i podzimní vzájemné zápasy v Třebíči. Klub z Vysočiny B-tým Husovic porazil a lídrovi těsně podlehl. „V Husovicích se těžko vyhrává a málokterému týmu se to letos povedlo. My musíme v první řadě zvládnout zápas s béčkem, a pak se uvidí," má jasno třebíčský kouč.

Ten se bude muset obejít bez dlouhodobě nemocného Davida Janků a pracovní povinnosti čekají Jakuba Cejpka. „Jsou to oba podkošoví hráči, kteří nám budou chybět. Ztrácíme tím výškovou převahu právě pod koši," mrzí třebíčského lodivoda.

Jeho tým v poslední době trápí koncovka a špatné vstupy do zápasů. „Toho se musíme vyvarovat a hlavně, i když o tom pořád mluvíme, zápas dobře začít. Důležité bude také zpřesnit střelbu. Toto musíme zvládnout, protože jsme letos ještě žádného soupeře ničím nepřekvapili," nechal se slyšet třebíčský kormidelník a dodal: „V každém zápase máme takové dilema, zda se prosadíme, nebo ne. Chce to dát na úvod pár košů a pak ta nervozita z hráčů spadne."

autor: Jiří Oborný / Třebíčský deník
foto: Deník/Libor Plíhal

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy