Basketbalisté chtějí oplatit Žabovřeskám domácí porážku z podzimu

Oplatit soupeři porážku, získat důležité dva body a hlavně vylepšit vzájemnou bilanci. To je cíl basketbalistů TJ Třebíč, kteří v nedělním 18. kole oblastního přeboru zavítají na palubovku posledního týmu tabulky Žabovřesky B.

Svěřenci Vladimíra Smitala mají Jihomoravanům co vracet. Na podzim doma totiž Brňanům podlehli těsně 70:72. „Prohráli jsme o koš. Utkání bylo relativně vyrovnané. Celou dobu jsme dotahovali a nedokázali vedení strhnout na svou stranu. Chytli jsme se až v závěru a podařilo se nám i vyrovnat. V tu chvíli jsem věřil, že je zlomíme. Bylo jich málo a ubývaly jim síly, ale na úplném konci nám byl odpískaný faul. Soupeř pak dvě šestky proměnil a na to jsme už nedokázali zareagovat," zalovil v paměti třebíčský trenér.

Jeho svěřenci na konec uplynulého roku, se kterým se rozloučili dvěma výhrami nad třetím Kyjovem a čtvrtou Teslou Brno, nenavázali. Třebíčští v prvním duelu po vánoční pauze podlehli B-týmu Žďáru nad Sázavou a pak porazili „béčko" Jihlavy. Hráči TJ jsou nyní třetí od konce tabulky a jejich náskok na záložní mužstvo Žabovřesek je pouze dvoubodový. „Potřebujeme vyhrát. Doma jsme s Žabinami prohráli o dva body po velmi špatném výkonu," ještě jednou se vrátil k domácí porážce třebíčský lodivod.

Ten byl po výhře nad Jihlavou spokojen a rád by na tento výkon v Brně navázal. „Pokud to zopakujeme a budeme hrát tak dobře jako proti Vysočině, tak určitě na těch Žabinách vyhrajeme," věří šéf třebíčské střídačky.

Smital však ví, že to nebude snadný úkol, byť by jeho mužstvo mělo být papírovým favoritem. „Každé utkání je jiné a každý soupeř je jiný. Každý tým hraje jinak a je potřeba říci, že posledně jsme prohráli, protože Žďár hraje basket, který nám nevyhovuje," vysvětluje třebíčský kouč.

Druhé derby proti B-mužstvu Jihlavy bylo pro něj přijatelnější. „Styl Jihlavy je částečně podobný tomu žďárskému, ale není to tak ostré a vyhrocené, a proto nám to vyhovovalo víc," doplňuje třebíčský kormidelník.

Totéž prý platí i o zítřejším soupeři. „Obecně bych řekl, že Žabiny by nám mohly vyhovovat, hraje se s nimi dobrý basket. Mají dobré hráče, ale prohráli jsme s nimi o dva body. A proto potřebujeme tam vyhrát minimálně o tři body, abychom měli lepší vzájemnou bilanci," má jasno trenér TJ Třebíč.

autor: Jiří Oborný / Třebíčský deník
foto: Deník/Libor Plíhal

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy