V derby jen na padesát procent

Jako den a noc byly výkony třebíčských basketbalistů ve víkendových zápasech s nádechem krajských derby. Tradiční výkon proti sobotnímu soupeři ze Žďáru, kdy nám to nejde, nebojujeme a dostaneme latu. Naopak koncentrovaný, bojovný nedělní výkon a favorit z Jihlavy poražen. Za 14 dní třebíčské hráče čeká pouze nedělní zápas v hale Rosnička, proti Žabovřeskám.

TJ Třebíč - BK Žďár nad Sázavou B 56:81

Body a sestava: Vrtal 15, Špaček 11, Černý D. 7, Černý R. 6, Svoboda Jar. 6, Ferdan 4, Janík 4, Čermák 2, Babák 1, Sladký, Šárka.

Třebíčští basketbalisté oslabeni o lenocha Cejpka, plynaře Sonyho, horala Vérostu a tvrdě pracujícího Diviše nastoupili proti neoblíbenému soupeři ze Ždáru nad Sázavou. Zápas vypadal dost podobně jako utkání ve Žďáru. Jediný rozdíl byl, že se nám podařil jakžtakž vstup do utkání a soupeř nám hned neutekl.

Ale netrvalo dlouho a v páté minutě šňůrou 6 bodů se poprvé dostal do trháku. Na začátku druhé čtvrtiny jsme se dostali ještě na rozdíl 7 bodů, ale pak Žďár dvanáctibodovou šňůrou rozhodl o osudu utkání. Druhý poločas se nesl ve znamení bramboračky od rozhodčích na obě dvě strany, tvrdé hry, ale hlavně v podobě třebíčského zmaru jak v útoku, tak i v přechodu do útoku…tolik ztrát! Soupeři naše odevzdanost a nebojovnost vyhovovala a vyhrál zaslouženě.

TJ Třebíč - BC Vysočina B 75:59

Body a sestava: Vrtal 13, Šárka 12, Svoboda Jar. 11, Černý D. 8, Ferdan 8, Černý R. 6, Diviš 6, Čermák 4, Špaček 3, Babák 2, Sladký 2.

Na nedělní zápas přijel tvrdě pracující Diviš, naopak odjel studující Janík. Jihlava přijela s cílem vyhrát a taky podle toho vstoupila do zápasu. Již v páté minutě 1. čtvrtiny hosté vedli 4:14 a domácí fanoušci byli v obavách, aby se neopakovala blamáž z předchozího dne. Přišel na řadu time out a po time outu domácí konečně začali hrát svoji hru. Rychlé kombinace v útoku, kvalitní obrana a do konce prvního kvartálu to bylo jen -1 bod.

Ve druhé čtvrtině jsme pokračovali v nastoleném tempu, přebrali otěže zápasu do vlastních rukou a do poločasu už jsme měli náskok devíti bodů. Po poločase se nám trpělivou hrou podařilo náskok navýšit o dalších 5 bodů, jenže vstup do čtvrté se nám vůbec nevydařil. Nepřesné zakončení, ztráty v přechodu do útoku zapříčinili smrsknutí náskoku jen na 6 bodů. Až v 7. minutě 4. čtvrtiny padl první koš třebíčských, dalekonosná trojka přibrzdila Jihlavu a Třebíč dobrou obranou a skvělými kombinacemi až pod koš opanovala zbytek zápasu. O bonbónek na konec utkání se postaral pan Špaček, který vteřinu před koncem košem od půlky stanovil konečný stav na 75:59.