Kadeti si na začátek soutěže poradili se Žďárem

V sobotu 28.9.2013 odehráli kadeti U17 TJ Třebíč první dva zápasy oblastního přeboru s BK Žďár nad Sázavou. Oba dva vítězně, ale druhý zápas pouze o jediný bod, protože soupeř mohutně dotahoval a dopomohla k tomu i únava hráčů, kteří odehráli prakticky celé dva zápasy v šesti lidech.

TJ Třebíč - BK Žďár nad Sázavou 64:52

» statistika

TJ Třebíč - BK Žďár nad Sázavou 45:44

» statistika

Je to důsledek přístupu některých hráčů, kteří zanechali basketbalu na konci minulé sezóny a oslabili tím kolektiv hráčů, asi je jim bližší diskotéka nebo jiné aktivity Samozřejmě se snažíme kádr doplnit, ale nějaký čas bude trvat, než se naučí základy basketbalových dovedností.

Největší problém nám dělali podkošoví hráči Žďáru, kteří několikrát přehráli naše podkošové hráče Vojtu Dufka a Jakuba Mikoláše, ale později po výpomoci křídel v obraně se situace zlepšila. Každý hráč by si měl uvědomit, že basketbal je kolektivní hra, a proto je nasnadě větší spolupráce jak v útoku, tak i v obraně. Jan Sladký "Kozina" velmi dobře rozehrával a bránil, ale je třeba, aby křídelní útočníci se lépe uvolnili pro míč, což platí i pro podkošové hráče. Střelecky se prosadil Jakub Mikoláš, který trefil i jednu trojku, Vojta Dufek zahrál svůj standard, musí zlepšit svůj tah na koš a nesmí zbytečně dlouho držet míč a spíše nahrát a uvolnit se. Střelecky se prosadili Pavel Noha, Jan Mikoláš i Michal Veleba. Marek Procházka musí zlepšit svou tréninkovou morálku, aby byl platným hráčem týmu.

V prvním zápase jsme stříleli 17 trestných hodů, ale úspěšných bylo jen 7 trestných hodů, ve druhém jsme z 20 trestných hodů proměnili 9 trestných hodů, což je velmi slabá úspěšnost. Ve druhém zápase nás opustila jak střelba z pole, tak i trestných hodů a málem nás to stálo vítězství. Všichni nastoupivší hráči bodovali a tím přispěli k oběma výhrám a patří jim poděkování za odvedený výkon.

autor: Pavel Kučírek

Nábor

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy