Třebíčští basketbalisté mají za sebou daleký výjezd do Slezska, který zvládli napůl úspěšně. V sobotu podlehli favoritovi soutěže z Karviné. Chuť si spravili v neděli, když dokázali vyhrát ve Frýdku-Místku.

Sokol Karviná - TJ Třebíč 83:59

Body a sestava: Novák J. 14, Špaček 12, Šoula 11, Sladký 7, Černý D. 6, Černý R. 4, Tesař 4, Skála 1.

S velkými problémy při skládání sestavy odjížděli třebíčští basketbalisté na dalekou cestu do Karviné. Řádící chřipková epidemie se nevyhnula ani třebíčskému týmu, a tak v jeho sestavě chybělo několik hráčů základní rotace.

Do zápasu na palubovce lídra soutěže nastoupili třebíčští až s příliš velkým respektem. Domácí Karviná byla koncentrovaná od první minuty a brzy se dostala do vedení 9:0. Na první nápor třebíčští dokázali odpovědět a dotáhli skóre na stav 15:11. Poté však až do konce první čtvrtiny byl na hřišti pouze jeden tým, a to byla Karviná. Po první desetiminutovce byl tak stav 33:13 pro domácí.

Od druhé čtvrtiny třebíčští srovnali krok s domácím týmem, a to především díky zlepšené obraně. Avšak v útoku to hostům pořád skřípalo a jenom těžce se prosazovali přes výborně fyzicky vybavený domácí tým. Karviná si hlídala získaný bodový polštář a měla zápas pevně pod kontrolou až do samotného konce.

Třebíčští rozložili minuty mezi všechny hráče. Svoji premiéru v druhé lize si odbyl Kuba Tesař, který se dokázal i bodově prosadit.

Basketpoint Frýdek-Místek - TJ Třebíč 74:101

Body a sestava: Novák J. 29, Vrtal 27, Šoula 18, Černý R. 11, Sladký 8, Černý D. 3, Skála 3, Tesař 2, Špaček.

Na nedělní zápas proti Frýdku přicestoval posílit třebíčský tým navzdory nedoléčené nemoci Matěj Vrtal. Jak se v průběhu utkání ukázalo, byla to velmi vítaná posila do hostující sestavy. Frýdek je mladé mužstvo, kterému chybí centimetry na pozici podkošových hráčů. Tento handicap nahrazuje velkým zápalem do hry a celoplošnou agresivní obranou. Zápas proti tomuto soupeři je tak úplně odlišný od ostatních druholigových utkání.

Hostům se v úvodu dařilo, když se po krásných kombinacích snadno dostávali do zakončení a v průběhu první čtvrtiny si vypracovali dvojciferný náskok. Domácí Frýdek však ve druhé čtvrtině naplno ukázal svoje zbraně.

Svoji celoplošnou obranou nedávali hostům ani na chvilku vydechnout. Hosté hráli zbrkle a pod tlakem ztráceli spoustu míčů při přechodu do útoku. To domácí využívali ke snadným bodům. Při hře 5 na 5 pak dělal hostům problémy svými nájezdy domácí rozehrávač Navrátil.

Naštěstí téměř vždy, když se podařilo třebíčským překonat nátlakovou obranu domácích, dokázali dostat balon do dolního postavení, kde dominovala dvojice Vrtal a Novák. Do druhého poločasu pak třebíčští zlepšili svůj přechod do útoku, a skóre začalo narůstat opět v jejich prospěch. Navíc i domácímu týmu začaly při jejich náročném stylu hry docházet síly. Třebíčští si tak už ve zbytku zápasu hlídali pohodlný náskok a dotáhli zápas do vítězného konce.

Na programu druhé ligy je nyní opět třítýdenní (reprezentační) přestávka. Po ní se třebíčští basketbalisté představí 2. a 3. března na domácí palubovce, kde budou hostit Šumperk a Olomouc.