Třebíčští basketbalisté mají za sebou první dvě utkání v roce 2024, když vyjeli na venkovní utkání na palubovky týmů z horní poloviny tabulky. V obou utkáních drželi po většinu času se soupeřem krok. Ovšem výpadky v posledních čtvrtinách je v obou případech připravili o naději na vítězství.

SK BASKET Renocar - TJ Třebíč 85:67

Body a sestava: Šoula 30, Janík 10, Vrtal 10, Sladký 5, Cejpek 4, Černý D. 3, Černý R. 3, Špaček 2, Man.

V sobotním zápase hostil třebíčské basketbalisty na své palubovce v Podolí u Brna tým SK BASKET Renocar. Poprvé v sezoně se objevil v třebíčské sestavě pivot Cejpek, který tak vyztužil sílu pod košem, kde třebíčským chyběli důležití hráči Kuba Novák a Franta Šeda.

Úvod utkání patřil domácímu týmu, který předvedl v útoku několik pohledných kombinací a navíc byl střelecky při chuti. Hosté z Třebíče však brzy srovnali s domácími krok a hrál se vyrovnaný basketbal, čemuž odpovídalo i skóre. Třebíčské mohlo mrzet několik neproměněných šoupáků, které vždy přibrzdily jejich rozlet a připravilo je o lepší průběžný výsledek.

Zlom utkání nastal ve čtvrté čtvrtině, kdy brněnští čtyřmi trojkami odskočili třebíčským, kterým se naopak v těchto momentech v útoku přestalo dařit. Když navíc po sporném výroku rozhodčího museli skousnout dvě přísné technické chyby a diskvalifikující chybu, náskok domácích se vyšplhal rázem ke 20 bodům a o vítězi utkání bylo prakticky rozhodnuto. V závěrečných minutách už k žádnému zázračném obratu nedošlo, a tak Podolí dovedlo zápas do vítězného konce 85:67.

Slavia Kroměříž - TJ Třebíč 90:72

Body a sestava: Vrtal 17, Sladký 13, Černý D. 12, Černý R. 12, Janík 11, Cejpek 5, Man 2.

V neděli čekal na třebíčské tým Kroměříže, který v letošní sezóně hraje ve skvělé formě a drží domácí neporazitelnost. Třebíčská sestava pro toto utkání prořídla pouze na 7 hráčů, a tak bylo jasné, že na těchto „sedm statečných“ čeká hodně těžká práce.

Kroměřížští hrají v široké sestavě a vyznačují se bleskově rychlým přechodem do útoku. Třebíčským bylo jasné, že v oslabené sestavě nemají šanci s domácími držet běžecky krok, a tak se to snažili hrát více na zkušenost. K vidění byl tak střet dvou různých stylů ze kterého vyplynul vyrovnaný a dramatický průběh utkání.

Třebíčští vzhledem k okolnostem strávili podstatnou část zápasu v zónové obraně. Ve druhém poločase už se zvyšující se únavou nestíhali přistupovat včas k domácím střelcům a ti to začali trestat. Ve třetí čtvrtině zasypali hostující konto 6 úspěšnými trojkovými pokusy.

Třebíčský tým však díky chytré týmové hře v útoku stále držel s domácími krok. Ještě 6 minut před koncem bylo vyrovnané skóre 61:61. Poté se však přihlásili o slovo opět kroměřížští střelci a probudili se i domácí fanoušci. Domácí tým se dostal do laufu a trefil dalších šest trojek (z toho dvě s faulem).

Opaření a unavení hosté už v sobě nenašli dost sil, aby se vzepřeli domácímu náporu a Kroměříž tak zvítězila v poměru 90:72.

Další dvě utkání druhé ligy odehrají třebíčští basketbalisté na domácí palubovce proti soupeřům z Ostravy. V sobotu 20.1. proti Hladnovu netradičně od 20:00 a o den později od 12:00 proti týmu Slávie Ostravská univerzita.