Program druholigové sezóny dospěl do své poloviny, a tak byly na programu tradiční dvojičky. Pro třebíčské to znamenalo dvě krajské derby se sousedem v tabulce ze Žďáru nad Sázavou.

TJ Třebíč - BK Vlci Žďár 89:85

Body a sestava: Šoula 24, Sladký 18, Vrtal 16, Janík 13, Šeda 10, Černý D. 6, Černý R. 2, Man, Skála.

Sobotní zápas se konal na třebíčské palubovce. Třebíčští se museli vypořádat s důležitými absencemi na podkošové pozici. Naopak rotaci na perimetru rozšířil Radim Černý, který byl po více než roční pauze způsobené zraněním, připraven zapsat první minuty.

Žďárští vlci přijeli do Třebíče v nejsilnějším možném složení. Úplně bez komplikací to však nebylo ani na jejich straně, když jedno auto mělo cestou do Třebíče nehodu. Ta se však naštěstí obešla bez zranění, a tak čtveřice hráčů dorazila se zpožděním a do utkání vstoupila v jeho průběhu.

Zápas byl od samého začátku vyrovnaný, a i trochu nervózní. Bylo vidět, že oběma týmům šlo o hodně. Hned v úvodní čtvrtině předvedl hodně nevybíravý zákrok hostující Bubák, který zastavil rychlý protiútok domácích stoličkou na zakončujícího Šedu, kterého tak otočil ve vzduchu. Ten se naštěstí z nekontrolovaného a hrůzostrašně vypadajícího pádu oklepal, a i zřejmě z toho důvodu se rozhodčí po poradě rozhodli nepřistoupit k udělení diskvalifikující chyby a hostující pivot tak vyvázl pouze s nesportovním faulem.

Na obou stranách dominovaly obrany, a tak se oba týmy na své body museli nadřít. Na druhý poločas diváky rozproudilo poločasové vystoupení taneční skupiny Motus.

Od třetí čtvrtiny bylo utkání o poznání útočnější a diváci, kteří zaplnili třebíčskou halu, se dobře bavili. V závěru třetí čtvrtiny si dokázal mírný náskok vypracovat hostující Žďár. V poslední čtvrtině ale domácímu týmu pomohla skvělá kulisa, kterou vytvořili domácí fanoušci.

Do hry domácích se vnesla energie, třebíčští začali překlápět skóre na svoji stranu a hosté začali ztrácet půdu pod nohama. V koncovce se navíc domácí tým mohl spolehnout na Jirku Šoulu, u kterého ještě v den zápasu nebylo jisté, jestli kvůli nemoci zvládne nastoupit. Dokázal na sebe získat fauly a proměňoval důležité trestné hody. V samotném závěru se domácí tým nevyvaroval pár zaváhání, které držela hosty v naději na vyrovnání, ale třebíčský tým nakonec uhájil vítězství 89:85.

BK Vlci Žďár - TJ Třebíč 80:65

Body a sestava: Novák J. 23, Šoula 22, Černý D. 5, Janík 5, Sladký 5, Vrtal 5, Černý R., Šeda.

V neděli byla na programu odveta ve Žďáru. Třebíčskou sestavu oproti sobotě doplnil Kuba Novák. I v neděli bylo vidět, že proti sobě stojí dva vyrovnané týmy a průběh zápasu se velmi nápadně podobal předchozímu dni.

Rozdíl byl v přísnějším metru rozhodčích a zápas tak byl hodně kouskovaný (fauly v zápase 30:25). Třebíčští měli herně navrch, ale nedokázali domácím odskočit především kvůli mizerným trestným hodům (celkem 22 neproměněných TH). Stav po prvním poločase byl stejně jako v sobotu nerozhodný (32:32).

Vyrovnaná bitva pokračovala i ve druhém poločase, bohužel i třebíčské střelecké trápení. Zlom vývoje zápasu nastal až v posledních třech minutách utkání. Na domácích bylo vidět, že vítězství chtějí více urvat. Chodili za útočným doskokem, vybojovali spoustu balonů. Na třebíčských ležela deka ze střeleckého trápení, o to více ubývaly síly a v bojovnosti se domácím nevyrovnali.

Proto si Žďár těsně před koncem vybojoval klíčový náskok. Třebíčští zkusili závěr vabank, ale nedařilo se jim vůbec nic. Ždár z toho naopak těžil, když několika rychlými protiútoky ještě navýšil rozdíl ve skóre a dovedl zápas do vítězného konce v poměru 80:65.

Třebíčskému áčku patří po polovině soutěže 9. místo. Další zápasy čekají třebíčský tým až v novém roce, když vycestují na venkovní palubovky brněnského Podolí a Kroměříže.

Áčko na závěr přeje všem třebíčským fanouškům krásné Vánoce a hodně štěstí, zdraví a úspěchů v roce 2024.