Áčko má za sebou dvě domácí utkání proti brněnským protivníkům. V sobotu po skvělém výkonu zdolalo jednoznačně Žabovřesky. Vítězství měli na dosah třebíčští hráči i v neděli proti Černým Polím, avšak nakonec si připsali smolnou porážku.

TJ Třebíč - SK Žabovřesky 88:64

» statistika a komentář

Body a sestava: Šoula 31, Novák J. 13, Černý D. 10, Vrtal 9, Janík 8, Špaček 8, Sladký 5, Man 4, Skála.

V sobotní odpoledne přicestoval na třebíčskou palubovku tým brněnských Žabin, kterému před zápasem patřilo čtvrté místo v tabulce. Úplný úvod střetnutí patřil právě brněnskému celku, ale třebíčští rychle odpověděli a převzali otěže zápasu. Domácí předváděli skvělý výkon, když se jim dařilo ve všech herních činnostech.

Při chuti byl v domácím dresu Jirka Šoula, který za první čtvrtinu zaznamenal 17 bodů. V průběhu druhé čtvrtiny si třebíčští vypracovali i více než dvacetibodový náskok, avšak konec prvního poločasu patřil Žabinám, které snížili rozdíl ve skóre na přijatelnějších 17 bodů.

Kritický moment přišel pro domácí tým v začátku třetí čtvrtiny. Brněnští zvýšili obrátky, tlačili na třebíčské hráče a odměnou jim bylo snížení stavu na 54:43. Domácí tým ale nedovolil Žabinám přiblížit se více na dostřel.

Vyrovnal se s tlakem hostů, vrátil se ke hře, která mu přinesla úspěch v prvním poločase, a rozdíl ve skóre začal opět narůstat ve prospěch třebíčských. Domácí mančaft držel zápas pod kontrolou i v závěrečné čtvrtině a dovedl tak utkání k zaslouženému vítězství 88:64.

TJ Třebíč - Slovan MACH1NES Černá Pole 100:102

Body a sestava: Janík 32, Šoula 21, Novák J. 14, Sladký 13, Černý D. 8, Vrtal 7, Špaček 5, Man.

V neděli po poledni čekal na třebíčské áčko další silný soupeř z Brna. Tým Slovan MACH1NES Černá Pole oplývá zkušenostmi, herní kvalitou i fyzickými předpoklady a po právu se tak vyhřívá na děleném prvním místě tabulky. Třebíčští se soupeře nezalekli a od úvodu utkání navázali na povedený sobotní výkon.

Slovan však nastartoval Zachrla, který byl přesný zpoza trojkového oblouku a hosté tak dokázali držet s domácími krok. Domácí borci, kteří pokračovali ve skvělém výkonu, si několikrát v průběhu prvního poločasu dokázali vytvořit náskok kolem hranice 10 bodů, avšak zkušení hosté dokázali potrestat každé zaváhání nebo nepozornost domácích a drželi se stále na dostřel.

Průběh zápasu pokračoval ve stejném duchu i po změně stran. V atraktivním útočném utkání měli navrch třebíčští, když si v jeden moment dokázali vytvořit náskok 13 bodů. Zkušení hosté ale nepanikařili a počkali si na své momenty.

Před poslední čtvrtinou dokázali stáhnout náskok domácích na 5 bodů. Hosté pokračovali ve zlepšeném výkonu i v úvodu poslední čtvrtiny a v 33. minutě se poprvé od samého úvodu zápasu dostali do vedení. To navíc začali postupně navyšovat, když se domácím přestalo úplně dařit v útoku.

Do hry třebíčských se vnesla nervozita. Frustraci z toho, že se třebíčským přestalo dařit, podpořil i diplomaticky řečeno diskutabilně nastavený metr dvojice rozhodčích, a tak začal festival technických a diskvalifikujících chyb pro domácí. Hosté nadále trestali každou domácí chybu a dvě minuty do konce si hlídali získaný dvojciferný náskok.

Domácí bojovníci se však nevzdali a vzchopili se k závěrečnému tlaku. Poprvé v zápase se nervozita projevila i na hostující straně a domácí tým se třemi trojkami v poslední minutě dostal na dostřel. Bohužel poslední trojkový pokus se sirénou do koše nespadl, a tak to pro domácí nemělo šťastný konec.

Třebíčský tým byl po většinu zápasu ve vedení, vyhrál tři ze čtyř čtvrtin, ale přesto si připsal porážku. K vítězství mu nepomohl ani skvělý výkon Honzy Janíka, který nasypal 32 bodů.

Na třebíčské teď ve druhé lize čeká třítýdenní pauza, po které jsou na programu dvojičky. V třebíčském případě tedy dvě krajská derby proti Žďáru nad Sázavou. V sobotu 9.12. na domácí palubovce, o den později odveta ve Žďáru.