Třebíčské áčko má za sebou dvě venkovní ligová utkání. V sobotu jednoznačně přehrálo Olomouc a připsalo si vysoké vítězství. Po nadějném výsledku dlouho sahalo i v neděli v Šumperku, avšak po nezvládnutém závěru muselo skousnout porážku.

SK UP Olomouc - TJ Třebíč 58:92

Body a sestava: Sladký 17, Vrtal 15, Janík 12, Šoula 12, Novák J. 11, Černý D. 9, Šeda 8, Man 4, Novák T. 4, Špaček.

Důležitý zápas čekal na třebíčské basketbalisty v sobotu večer na půdě týmu SK UP Olomouc. Oba týmy měly před vzájemným zápasem stejnou výsledkovou bilanci. Třebíčští si byli vědomi důležitosti souboje a do zápasu vstoupili koncentrovaně. Od samého začátku měli nad soupeřem navrch a za první desetiminutovku si dokázali vypracovat patnáctibodový náskok.

Ve druhé čtvrtině domácí Olomouc srovnala s třebíčskými krok, ti si ale hlídali získaný náskok. Hra Olomouce stála na rozehrávači Noskovi, na kterého třebíčská obrana vyvíjela velký tlak. Přesto tento domácí hráč dokázal v zápase skórovat 25 bodů. Nejlepší výkon předvedli hostující basketbalisté ve třetí čtvrtině, ve které nad soupeřem dominovali. Soupeři povolili za celou čtvrtinu pouze jeden úspěšný tříbodový pokus a ovládli ji 3:32.

Konec utkání už se tak pouze dohrával. Hosté s velkým náskokem polevili ve své koncentraci, Olomouc se navíc zmátořila a alespoň kosmeticky upravila skóre. To však třebíčským nemuselo příliš vadit, když se po dobrém výkonu mohli radovat z vítězství 58:92.

TJ Šumperk - TJ Třebíč 105:84

Body a sestava: Šoula 28, Sladký 18, Novák J. 9, Novák T. 9, Vrtal 7, Janík 6, Šeda 4, Černý D. 3, Man.

V neděli hostil třebíčské na své palubovce tým TJ Šumperk. Tento zkušený tým hraje v dobré formě a hlavně na domácí palubovce je hodně silný. Třebíčským to ukázal hned na začátku utkání, kdy se po dobrém nástupu dostal do vedení. I třebíčští ale ukázali svoji kvalitu a rychle se vrátili na dostřel.

Poté zápas probíhal jak na houpačce, kdy oba týmy střídaly povedené úseky s těmi slabšími. Diváci měli možnost sledovat atraktivní a vyrovnaný basketbal. Hosté z Třebíče předvedli několik nádherných basketbalových akcí. Bohužel se do jejich hry vloudily i zbytečné chyby. Domácí Šumperk táhla v prvním poločase trojice Tomeš, Wiesner, Tůma a o poločase bylo vyrovnané skóre 52:52.

Druhý poločas odstartoval obdobně jako ten první. Povedený nástup Šumperka a poté odpověď Třebíče. Nadále tak probíhala napínavá bitva a boj o každý míč. To vše až do zhruba poloviny závěrečné čtvrtiny. Třebíčští poté zahodili jasné tutovky a několikrát ztratili zbytečně míč.

To nastartovalo domácí Šumperk, který se dostal do laufu a do koše mu spadlo úplně všechno, a to i od hráčů, od kterých se to tolik nečekalo. Hosté se naopak dostali do křeče a nedařilo se jim vůbec nic. Během pár posledních minut se tak z vyrovnaného napínavého zápasu zrodilo jasné vítězství domácího Šumperka 105:84. Áčko tak víkend zvládlo na 50 %.

Za dva týdny se představí na domácí palubovce proti brněnským týmům z horní poloviny tabulky. V sobotu 18.11. netradičně už od 14 hodin přivítá Žabovřesky, kterým patří 4. místo. V neděli pak do Třebíče přijede tým Slovan MACH1NES Černá Pole Brno. Zápas proti týmu, který je na děleném prvním místě, startuje ve 13:00.