Další víkendový dvojboj mají za sebou třebíčští basketbalisté. Nejprve si v sobotu poradili s týmem z Frýdku-Místku, v neděli pak nestačili na Karvinou.

TJ Třebíč - Basketpoint Frýdek-Místek 88:66

Body a sestava: Novák J. 26, Šoula 18, Janík 10, Šeda 8, Vrtal 8, Černý D. 7, Man 4, Špaček 4, Sladký 3.

V sobotu přivítali třebíčští basketbalisté s uzdraveným Honzou Janíkem na své palubovce nováčka soutěže z Frýdku-Místku. Tento mladý tým je tvořen z drtivé většiny basketbalisty ještě juniorského věku a podle toho se také prezentoval. Celoplošná obrana a rychlý přechod do útoku - to mají „Pointers“ ve své DNA, a domácí borci na to museli reagovat. Ze začátku měli třebíčští s extrémním tempem hostů problémy. Ale díky svým zkušenostem a fyzické převaze drželi s Frýdkem krok (22:20).

V úvodu druhé čtvrtiny se díky trojce kapitána Šotlíka dostal Frýdek opět do vedení. Poté se ale naplno rozjela domácí lokomotiva, která šňůrou 14:0 určila ráz utkání. Domácí měli pod košem výškovou převahu, kterou se jim dařilo naplno využívat. Kuba Novák pak předvedl několik leteckých kousků, při kterých vyzkoušel pevnost třebíčských obrouček (42:27).

Hosté neustoupili ze svého způsobu hry ani ve druhém poločase. Agresivní obrana, bleskový přechod do útoku a všichni hráči za doskokem. Chvílemi to domácím opět dělalo problémy. Když ale měli v útoku dobré rozestavení a míč putoval rychle z ruky, dokázali se v útoku snadno prosazovat. Díky tomu nadále drželi třebíčští zápas pod kontrolou (69:49).

Frýdek-Místek však nadále nic nevzdával. K tomu aby se přiblížil třebíčskému týmu jim však chyběla lepší úspěšnost střelby z dálky. Nutno podotknout, že ještě větší trápení zpoza trojkového oblouku, prožíval domácí tým. I kvůli tomu probíhal zbytek zápasu vyrovnaně. Domácí nakonec zvítězili v poměru 88:66 a mohli se tak radovat z první ligové výhry v sezóně.

TJ Třebíč - Sokol Karviná 67:96

Body a sestava: Šeda 20, Novák J. 17, Sladký 14, Vrtal 14, Špaček 2, Černý D., Man, Šoula.

V nedělní poledne odstartoval souboj třebíčských basketbalistů s velkým favoritem soutěže z Karviné. Kromě dlouhodobě absentujících se domácí museli opět obejít také bez Honzy Janíka, kterého nepustili do hry pracovní povinnosti. Úvod zápasu měl pro třebíčské hrůzostrašný průběh. Karviná vlétla na domácí tým a rychle se dostala do vedení 11:2.

Aby toho nebylo málo, po nevybíravém úderu kolenem od soupeře, musel ze hry odstoupit domácí Jirka Šoula se kterým to nevypadalo vůbec dobře. Slezský tým neměl s domácími žádné slitování a po další své bodové šňůře už byl ve vedení 23:4. Až ke konci první čtvrtiny domácí rozběhali těžké nohy ze sobotního běhavého zápasu a i bez svého klíčového hráče se semknuli a začali se vracet do zápasu (11:23).

V druhé čtvrtině pokračovali třebíčští ve zlepšeném výkonu. Akci zápasu předvedl v obraně Kuba Novák, když v rychlém protiútoku Karviné dvěma neuvěřitelnými bloky zastavil soupeře, zvedl diváky ze sedaček a nakopl domácí tým. Ten v útoku dobře kombinoval a dostával míče do dobrých střeleckých pozic. Bohužel proměňovat se je třebíčským dařilo pouze z vymezeného území. Z delší vzdálenosti se ještě více prohloubilo sobotní trápení. Zato Karviná to měla přesně obráceně. Z pod koše se přes dobrou třebíčskou obranu neprosazovala. Naopak měla extrémně vysokou úspěšnost střelby za 3 body. Díky tomu se hosté nadále drželi ve vedení (30:43).

Proti silné Karviné je hrozně těžké otočit vývoj zápasu, přesto domácí nastoupili do druhého poločasu s odhodláním to dokázat. Opticky jejich snaha a výkon nevypadal vůbec špatně. Bohužel stále tomu chyběla úspěšná střelba z dálky. Naopak Karviná střelecky nadále excelovala, především dvojice Landor a Tomek proměňovala i těžké trojky s rukou v obličeji, a vzhledem k tomu, že „tři“ jsou víc než „dva“, náskok hostů narůstal. Další nepříjemnost pro domácí tým pak bylo odstoupení Matěje Vrtala, který inkasoval od soupeře tvrdý loket a musel odjet na šití (47:70).

S nadsázkou řečeno měli domácí ve čtvrté čtvrtině skoro více hráčů v nemocnici než na zápase, a tak se i vzhledem k velkému rozdílu ve skóre zápas už spíše dohrával. Slezský tým přesto nesundal nohu z plynu a vytaženou obranou nedával vydechnout unaveným domácím hráčům. Domácí v posledních minutách už neměli možnost vystřídat (déjà vu loňského play off právě proti Karviné), přesto drželi se silnou Karvinou krok a bojovali statečně. Fanoušky pak potěšili alespoň výstavní týmovou akcí na jejímž konci byl opět Kuba Novák, když po náhozu efektivně zasmečoval míč do koše. O domácí prohře 67:96 rozhodl nepovedený vstup třebíčského týmu do utkání a propastný rozdíl ve střelbě za tři body (trojky 1:17).

Třebíčské áčko má nyní na programu druhé kolo Českého poháru ve kterém vyzve 25.10. na domácí půdě prvoligový FASTAV Zlín. Poté vyjedou třebíčští basketbalisté na palubovky Olomouce a Šumperka.