K dalším dvěma druholigovým utkání odcestovalo nekompletní áčko na výjezd do Ostravy, kde ve vyrovnaných utkáních bohužel nenašlo recept na týmy Slávie Ostravské Univerzity a Hladnova.

Slávie Ostravská Univerzita - TJ Třebíč 95:87 P

Body a sestava: Šoula 24, Novák J. 16, Černý D. 15, Sladký 14, Vrtal 10, Šeda 8, Man, Špaček.

V sobotním zápase v novém ostravském kampusu nestačili třebíčští ani na soupeře vletět a utkání bylo kvůli problémům se světelnou tabulí 2x na několik minut přerušeno. Toho využili domácí, kteří tím otupili úvodní nápor Třebíče a první čtvrtinu vyhráli 22:13.

Druhou čtvrtinu začala lépe Ostravská, která se rychle ujala až 15 bodového vedení, což byl budíček pro třebíčské hráče, kteří konečně rozběhali dlouhou cestu a úvodní peripetie s časomírou. Do poločasu snížili hosté na rozdíl 7 bodů (41:34).

Bohužel poločasová přestávka opět uspala třebíčské hráče. Úvod třetí čtvrtiny zvládli domácí a po třech trojkách měli zpět vedení o 15 bodů. Hostující tým tahle ztráta znovu probudila z letargie a třebíčští začali pomalu bod po bodu stahovat náskok domácích (61:54).

Ve čtvrté čtvrtině to byl boj, třebíčští tlačili na domácí a dvě minuty před koncem čtvrté čtvrtiny se dostali v zápase poprvé do vedení, ale taky do velkých problémů s fauly. V dramatické koncovce domácí kontrovali 2x zpoza oblouku a jednou z čáry TH (+3). Čtyři vteřiny před koncem se ujal míče třebíčský Jirka Šoula a trojkou poslal zápas do prodloužení (81:81).

V úvodu prodloužení se rychle za sebou stěhovali ze hřiště pro 5 faulů třebíčští pivoti Matěj Vrtal s Kubou Novákem. Dvě minuty před koncem prodloužení trefil domácí Turček trojku na rozdíl šesti bodů, která ostravský tým uklidnila. Třebíčští to ještě zkusili, ale zkušený domácí tým si už vítězství pohlídal.

BK Hladnov Ostrava - TJ Třebíč 75:61

Body a sestava: Novák J. 19, Šoula 16, Vrtal 14, Černý D. 5, Šeda 5, Sladký 2, Man, Špaček.

V neděli na třebíčské čekal loňský třetí tým tabulky BK Hladnov Ostrava. Hostujícímu týmu tentokrát úvod utkání a vlastně celá první čtvrtina vyšla, kdy domácí skóre zkorigovali těžkou trojkou až v poslední minutě (15:20).

Naopak druhá čtvrtina byla jak na houpačce. Hladnov se rychle dostal do dvoubodového vedení, aby potom třebíčští předvedli svoji nejlepší pasáž utkání a šňůru 12 bodů zastavil až timeout domácích. Oddechový čas domácí tým nastartoval a do konce první poloviny utkání skóre překlopil na svoji stranu (38:35).

Třetí čtvrtina přinesla asi nejvyrovnanější průběh utkání, kdy si domácí udržovali stále 3-6 bodové vedení, které se podařilo třebíčským umazat až v poslední minutě (50:49).

Třebíčský tým se v průběhu celého zápasu potýkal s tristní úspěšností střelby a bohužel to nezlomil ani v poslední čtvrtině. Třebíčští zahodili několik šoupáků v době, kdy se i domácí Hladnov střelecky trápil. A tak místo toho, aby soupeři odskočili, trval nadále vyrovnaný stav.

Bohužel pro třebíčské střelecké konto jako první (čtyři minuty před koncem za stavu 59:57) odšpuntovali domácí. Hostující tým zůstal v křeči a nedokázal zareagovat na domácí nápor. I druhý těžký zápas na ostravské půdě tak třebíčští prohráli (75:61).

Třebíčští zlepšili své výkony oproti prvnímu nepovedenému hracímu víkendu. Bohužel se v ani jednom zápase nezbavili výpadků ve hře, které jim zabránily v lepších výsledcích. Věříme, že první ligová výhra přijde příští víkend, kdy na třebíčské áčko čekají domácí zápasy proti týmům z Frýdku-Místku a Karviné.