Třebíčští basketbalisté mají za sebou úspěšný víkend, když na domácí půdě obě utkání proti ostravským týmům zvládli vítězně.

TJ Třebíč - BK Hladnov Ostrava 68:57

Body a sestava: Novák J. 19, Šoula 17, Janík 10, Vrtal 8, Černý D. 3, Černý R. 3, Sladký 3, Šeda 3, Cejpek 2, Man, Skála.

V sobotní večer nastoupil třebíčský tým proti basketbalistům BK Hladnov Ostrava. Utkání bylo od začátku spíše defenzivně laděné, kdy se oba týmy těžko prosazovali proti obraně soupeře. Třebíčské ale v úvodu podržela trojková střelba, díky které si vypracovali mírný náskok.

Ten se jim dařilo držet po celou dobu utkání, a to zejména díky dobré hře na obranné polovině. O to se postarali všichni domácí hráči skvělým nasazením. Hostující tým nesložil zbraně a pokoušel se vrátit do zápasu, kdy se o to staral především pivot Škvára svojí úspěšnou střelbou za 3 body.

Stejnou mincí ale odpovídal na druhé straně domácí Jirka Šoula a vše jistil nad obroučkou Kuba Novák. Díky povedeným akcím této dvojice si domácí tým v klidu dokázal pohlídat náskok a dovést zápas do vítězného konce. Třebíčští si tak připsali cennou výhru nad silným soupeřem 68:57.

TJ Třebíč - Slávie Ostravská univerzita 80:74

Body a sestava: Šoula 25, Sladký 15, Vrtal 12, Novák J. 10, Šeda 9, Černý D. 5, Cejpek 2, Janík 2, Černý R., Man, Skála.

V nedělní poledne čekal na třebíčský tým důležitý souboj se sousedem v tabulce Slávii Ostravskou univerzitou. V úvodu sezóny dospělo vzájemné měření sil těchto týmů do prodloužení, kde byli nakonec šťastnější ostravští, kteří vyhráli zápas o 8 bodů.

Tentokrát se však zápas od začátku vyvíjel ve prospěch třebíčského týmu. Ostravští nestíhali třebíčské tempo a domácí tým se dostal do velké pohody a v zápase dominoval. Naopak ostravský tým byl z průběhu hry a skóre hodně frustrovaný. To se projevovalo především neustálými komentáři k výrokům rozhodčích.

Třebíčskou jízdu nepřibrzdila ani poločasová přestávka a na začátku čtvrté čtvrtiny odskočili soupeři už na rozdíl 25 bodů. Poté však přišlo velké uspokojení a ztráta koncentrace. Soupeř, který už neměl co ztratit to vycítil a začal stahovat náskok domácích.

Přesto ještě dvě minuty před koncem měli domácí pohodlný náskok 15 bodů. Poté však třebíčští předvedli několik zbytečných ztrát a chyb, které hosté potrestali a dokázali stáhnout rozdíl ve skóre na 6 bodů. Domácí tým se tak zbytečně připravil o výhodu lepšího skóre ze vzájemných zápasů. I přes nezvládnutý závěr si třebíčští basketbalisté připsali další vítězství a poprvé v sezóně se jim povedlo vyhrát obě víkendové utkání.

Další utkání třebíčský tým odehraje až o víkendu 10.-11. února, kdy ho čeká daleká cesta na půdu vedoucího týmu soutěže z Karviné a nováčka z Frýdku-Místku.