Zelený čtvrtek byl ve znamení posledního zápasu sezony, kdy se odehrálo odložené derby mezi už jistým vítězem soutěže BK Velké Meziříčí a celkově druhým týmem TJ Třebíč B.

TJ Třebíč B - BK Velké Meziříčí 68:38

» statistika a komentář

Body a sestava: Balko 25, Hanáček 11, Beneš 7, Janík 6, Prodělal 5, Svoboda R. 4, Kissler 3, Skála 3, Novák 2, Tesař 2, Lenikus, Mifka.

Přestože už výsledek utkání v konečném pořadí soutěže nic neřešil, šlo o prestižní souboj, ve kterém třebíčské béčko chtělo svému soupeři oplatit předvánoční porážku o 4 body, udržet si celosezónní domácí neporazitelnost a zakončit tento ročník vítězně.

Od samého začátku si šli třebíčští jistě za svým cílem, a přestože hned v úvodu inkasovali tříbodový koš z rukou soupeře, bylo to naposledy, kdy se hráči Velkého Meziříčí dostali v zápase do vedení. Během prvních tří minut jsme totiž dokázali odpovědět hned třemi úspěšnými trojkami a rychle jsme tak odskočili do trháku. Nebývalá úspěšnost střelby zpoza trojkového oblouku po celý zápas nám dodávala potřebný klid a náskok z úvodu zápasu jsme postupně navyšovali až na konečných 30 bodů.

V zápase opět mohli nastoupit všichni hráči z lavičky a nechyběl ani už tradiční koš s faulem Aleše Skály, který k radosti a pobavení diváků svou akci náležitě oslavil. Sladkou tečku mohl zápasu i celé sezoně dát v poslední vteřině Radek Svoboda, kterému se ale jeho dalekonosná střela zpod vlastního koše smolně vykroutila z obroučky. Přesto mohly vypuknout společné oslavy velkomeziříčského prvenství a našeho druhého místa.

Kamarádům z BKV gratulujeme k titulu, divákům děkujeme za přízeň, kterou nám zachovali až do samotného závěru sezony, a těšíme se společně na bavendo v sezoně 2019/2020.

IV. basketbalový ples TJ Třebíč

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy